Skocz do zawartości

polski renault ft-17


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie nasza, ale za to wyjatkowa ciekawostka: jugosłowiański Renault NC-26 (o ile pamiętam nazwę). Zresztą, my też mieliśmy takich kilka.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3222031984&category=15504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Chyba trochę za długi przód - i bardziej opływowy tył (przynajmniej w porównaniu z Zawratem, ale pozostałe autobusy Saurera były nieopływowe). Widziałem za to na ebayu parę podobnych autobusów niemieckich ze znaczkiem na atrapie chłodnicy przypominającym kształtem rakietę (skierowanym w górę) (wydaje mi się, że KHD - Magirus?..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcie renaulta.... szkoda że już aukcja sie skończyła...jeżeli jest to polski sprzet to może zdjęcie jest zrobione gdzieś w okolicach Łukowa, na północ od stacij PKP bądz na szosie Łuków-Radzyń w okolicach wsi Ulan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Wydaje mi się, że jarzmo jest od francuskiego km FM mle 31 - a i ostry" kamuflaż wygląda na francuski. Zreszta, sam podpis brzmi: Francuski czołg polskiego typu" ;-))
(- dziwne, że nie czeskiego? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dziawny opis zdaża się dość często w przypadku FT-17. Nasuwa mi się myśl, że poprostu niedoświadczeni niemiecy żołnierze, którzy pierwszy raz widzieli takie czołgi w Polsce, poprostu uważali je za polskie konstrukcje, urzywane z koleji przez Francuzów (a było na odwrót).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renówka z aukcji Nr. 3231448345 na 100% francuska. Mam inne ujecie tego wozu. 5-cio cyfrowy numer ( francuski ) kamuflaz i samochód ( widac tylko błotnik). Wskazują na Francję !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie