Skocz do zawartości

polski renault ft-17


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego wątku....
Mam pytanie do znawców tematu, czy jest komuś z Was znany schemat, bądź jakieś dokumenty nt. malowania któregoś z 6-ciu TSF w polskiej służbie?
Prawdopodobne wydaje mi się francuskie malowanie ale to tylko wydaje mi się"... a zależy mi na poprawności historycznej" z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia FT-17 z Brześcia jest fascynująca. Wiadomo, że jedną kompanię rozmieszczono w ogródkach działkowych; w starciu z czołgami niemieckimi od razu zniszczonych zostało 12 renaultów. Pytanie: co z pozostałymi trzema? Czy były jakieś straty Niemców?
I kolejna sprawa: czołgi drugiej kompanii rozmieszczono na terenie twierdzy, jako ruchome gniazda ckm czy swoiste działa samobieżne" - i podobno sprawdziły się doskonale. Ale znów wiadomo o tym bardzo mało.
Czy ktoś z obecnych wie cokolwiek więcej? Ja spotkałem kiedyś żołnierza - obrońcę twierdzy, ale nie wiedział.
Na marginesie - w muzeum twierdzy jest polska sala, ale ponieważ polskie muzea nie chciały dać eksponatów - wyposażenie jest marne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie