Skocz do zawartości

PZL P-50 Jastrząb


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panadam12 i bodziu000000. Muszę wam serdecznie podziękować za zamieszczenie zdjęć. Od paru lat zeźbię" nową wersję rysunków Jastrzębia. Brak mi było jednak tego co zobaczyłem na zamieszczonych przez Was reprodukcjach. Co do zdjęcia z Niemcami to jestem niemal pewien że jest to ten sam egzemplarz na tle którego sfotografował się pan Roman Mazik (a który pokryłem retuszem). Przypuszczam że jest to egzemplarz (PZL.53B?) oczekujący na nowy, mocniejszy silnik (nie był wyposażany w Merkurego 8). Świadczy o tym obrys końcówki steru wysokości. Miał on już nowy płat (na pewno powiększona cięciwa śródpłata) i powiększony, kryty płótnem ster wysokości który na zdjęciu z p. Mazikiem ma to pokrycie w strzępach.
Pozdrawiam, A.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Odgrzewam nieco temat, bo mam pytanie - czy orientujecie się, w jaki sposób był prezentowany w jednostkach prototyp Jastrzębia"? Czy tylko statycznie w czasie wizyt pilotów w wytwórni, czy dynamicznie na lotniskach? Rozmawiałem z Panem Bernardem Buchwaldem, żyjącym jeszcze (oby jak najdłużej!) przesympatycznym pilotem, który wspominał, że w czasie gdy szkolił się w Ułężu na PZL P7, na lotnisku gościł właśnie Jastrząb", i on miał okazję odbyć trzy bardzo krótkie loty zapoznawcze. Czy znane Wam źródła mówią coś o takiej praktyce? Pozdrawiam - Fl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 year later...
Wam w tym Breslał tylko burzenie w głowie. Som cywilizowane sposoby. Np rozbiórka i montaż poza piwnicom. Ale Wy to tylko schrony , podziemia , ładunki wybuchowe , te sprawy... :P
Lepiej byś Yetti wyżebrał u koleżanki małżowinki 50 PLN na wstęp , posłuchał byś o nowym prawie.......
:P
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie