Jump to content
  • 0

Łuska od rakietnicy?


HU13ERT

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

Prawdopodobnie tak jak napisałeś jest to łuska od rakietnicy dla przykładu armia Cesarsko-Królewska(Austro-Węgry) miała mosiężne łuski do rakietnicy. Wieczorkiem wrzucę fotki i wymiary swoich łuseczek.
Pozdr. MJ
Link to comment
Share on other sites

Witam mam identyczną łuskę, a nawet kilka trafilem ich kolo 20 w jednym miejscu. Moge z całą pewnością stwierdzić że jest to polska łuska od rakietnicy. Wśród znalezionych przeze mnie łusek były z biciami takimi jak twoja, z biciami W. A. 1. - orzełek - na słonce napis POCISK *", z biciami W.A.1 - Br. 38 - POCISK * oraz z biciami zawirającymi samą gwiazdkę. Kiedyś na pewnej stronce znalazlem że to wszystko są polskie łuski ale niestety strona już nie istnieje a ja jej nie zachowalem :/. Ale chociażby fakt że moje łuski z takimi samymi biciami jak twoja zostały znalezione z łuskami z biciami pocisk" świadczy o tym że są to polskie łuski. Wrzucam fotki moich łusek ale niestety nie mam porządnej cyfrówki i zdjęcia są robione telefonem :(

Link to comment
Share on other sites

Tak mam pewność łuska na twoim zdjęciu pochodzi z rakietnicy. Zagadką natomiast pozostaje z jakiej rakietnicy niemieckiej, rosyjskiej, austryjackiej? Obok obiecane zdjęcie moich łusek i jako skala porównawcza lebel, wymiary: wysokość 100 mm, śrenica 25 mm.
Pozdr. MJ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information