Skocz do zawartości

Suzuki Samurai


Mathew

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - z punktu widzenia leśnika

- Samuraj i RAV. W lesie potrzeba jest dokonywania manewrów na ograniczonej przestrzeni, mały samochód lepiej daje sobie radę od większego w pokonywaniu i omijaniu przeszkód. Poza tym pchaj takiego honkera czy Nissana patrola a Samuraja.
Vitara to nieprozumienie jako samochód do lasu.
I dla potrzebującego leśnika.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Vitara nie jest taka zła. Wszystko zależy od tego jak została poprawiona". RAV-ka jest fajna, ale nie ma reduktora : (. Dużo też zależy od opon - na cywilnych" się nie powalczy. W niedzielę trochę pojeździłem na klepisku przy żwirowni - po prostej OK, ale na zakrętach łapie boczny poślizg :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu i witam w klubie. To chyba czwarty Samurai na tym forum. Myślę że wkrótce zorganizujemy jakiś wspólny wypadzik. Można by dołączyć do ekipy Juroftu. Mają tam kilka Samuraiów, którymi śmigają co tydzień po Jurze.
Dzisiaj udało mi się wreszcie załatać uszkodzony przewód paliwowy przy pompie. Miejsce dość niefortunne z powodu braku dostępu ale po wykonaniu otworu rewizyjnego i założeniu uszczelnienia na cybantach sytuacja została opanowana.

pozdrawiam
Mathew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam !

Koledzy - mam male pytanka o Samuraju :

1. Czy sa wersje ze wspomaganiem ?
2. Czy sa wersje z automatyczna skrzynia biegow ?
3. Ile gazu/benzyny spali silnik 1.3 w na trasie " ze srednia predkoscia 90 - 100 km/h ?
4. Czy stare typy instalacji gazowej ( mieszalnikowe ) mozna tam zamontowac czy to silniki potrzebujace sekwencyjnego wtrysku ?

Potrzebuje autka dla zony - bedzie sie uczyc jezdzic, a ja kombiakiem nigdzie nie wjade, zreszta pies mi robi straszny syf w aucie i taki samurajek bylby idealnym - posrednim rozwiazaniem.
Widzialem jeszcze furki o nazwie Daihatsu Feroza - te maja wspomaganie i sa lepiej ekhm. wyposazone ale chyba Samurai jest zwinniejszy w terenie.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraje ze wspomaganiem i automatyczną skrzynią biegów ?

Toż to zbrodnia, tak jak te nowe Jimny z elektromagnetycznym załączaniem napędu - samochód bez reduktora to dla mnie nie to.

Samuraj ile spali - w zależności od terenu w wersji nie kombinowanej to między 7 a 10,11 benzyny.
Nie pytam Sawiaka ile jego pali, ale rozmiar nawet kapci mówi o wszystkim :)

Feroza jest bardziej cywilizowana od Samuraja w sensie ogólnej wygody, bo większa.

Małe rozmiary Samuraja to jedna z jego wielkich zalet w terenie. To najbardziej chyba przystępna z zachodnich terenówek, bardzo popularna, nie trudno o części, ma wielki potencjał modernizacyjny, wiele różności da się wymyślić z wersji podstawowych.

Ja polecam model santana" - laszanka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka tygodni Samuraja - stasznie twarde zawieszenie, osób i tak weszło od fiksa zawsze ale frajda nieziemska. Później ojciec bez mojej wiedzy go sprzedał... :(
Mam sentyment di tego auta - ale więcej od niego przeszły na wykopkach Peugeot 106 i Passat 4x4 - historie wręcz nie do wiary, dla ludzi z rejonów bardziej na północ ;)
Pozdrawiam wszystkich MK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy.

Moja żona to księżniczka ( ^%*%$#$!!) i chyba pomyślę nad Vitarą. Potrzebny jest kapkę większy bagażnik do wożenia mojego pieska. Jak znam życie to i tak częściej będzie jeździło autko po mieście jak w terenie.
Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat czy Samuraj czy Witara nie chodziło o kase tylko o uniwersalność.Wybrałem Witare wersja 2-drzwiowa,jestem b. zadowolony.W terenie jezdzisz 10% na trasie 90%,Samuraj b.twardy za krótki brak konfortu jazdy.Witarą jazda bardziej konfortowana trasie jest wiekszy ,mozna miec bagaż,a w terenie nie miałem żadnych problemów a jezdziłem po pustyni[błedowskiej] i po bagnie i w zaspach ;po pas;,bez zadnych problemów.I jeszcz jedno do 100km-12,8 sek czyli mozna jechac .bez kompleksów[Łada Niwa-22sek.].Oczywiscie jest 4+4 i blokada na terenowych.Spalanie na trasie 8,2 l.Tak że nie narzekam ,nie jestem sprzedawcą nie zachwalam tylko podpaje swoje uwagi-piratb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Kol. Pirat. Jeśli to ma być jedyne auto i ma być uniwersalne ( czytaj 10/90% )i na dodatek dla Ciebie jazda po terenie to bezdroża i czasem jakieś małe błotko;), to lepiej zdecydowanie kupić vitarkę. Natomiast jeśli można sobie pozwolić na dwa auta, to wolę mieć osobówkę na co dzień, i konkretną terenówkę na wyprawy, a Samuraj to konkret. Osobiście mam uaza ale wiem jak robi w terenie Samuraj:)Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitarą można laski po plazy wozić. Spędzam 90% jazdy w terenie i Samuraj spełnia moje oczekiwania aż nadto. Bez zbednych bajerów, przycisków - zwykła mechanika. A jak sie coś spiep.... to można bez problemu samemu naprawic. Oczywiście mówie o jexdzie w terenie bo dłuzsza jazda samurajem w trasie to masakra, chyba ze lubi się widoczki oglądać;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :)

Zrobiłem sobie ostatnio mały rajd Samurajem - przez takie dziury przejeżdżałem w lesie, koleiny rozbite i zapomniane drogi....napęd 4X4 włączałem tylko bo sam chcaiłem sprawdzić, a tak to bez napędów znakomicie dawał radę..

P o 4 godzinach i wszystkich dziurach w lesie czułem się jak bym wyszedł z pralki wirnikowej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dziś zauważyłem, że w moim rejonie, LP zatrudniły" u siebie auta Suzuki Jimny, następcę Samuraja. Zagadany przeze mnie pracownik w/w firmy powiedział że mają ich kilka i sprawują się wyśmienicie. Niestety kolor nadwozia roszkę" nie leśny - indygo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iltisa spokojnie kupisz za 8 tys/jezdzacego/
wszystkie czesci poza silnikowymi pasuja od vw lub audi
AHA-albo nie widziales luaza, albo iltisa...
zapewniam Cie ze jeden ma sie do drugiego jak waga do waginy.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie