Jump to content

Opava 13.08 2005 bitwa!!!


Recommended Posts

W sobotę 13.08.2005 o godz. 12.00 w Opavie Milostovicich obok bunkara OP S 25 odbędzie się rekonstrukcja bitwy z roku 1938 Czechów z Niemcami, i wyzwolaenie w 1945 roku.
Serdecznie polecam!!!Byłem w zeszłym roku, było super!!!
Link to comment
Share on other sites

Spotkałem się w jakimś opracowaniu z informacją, że koło 400 żołnierzy Czecho-Słowackiej Armii poprostu zdezerterowało w okresie październik 1938 - marzec 1939 i przeszło na stronę polską. Ci wojacy głosowali nogami i zamiast żyć pod Hitlerem uciekli do Polski, nie godząć się z polityką uległości prowadzoną przez swój własny rząd (odobno walczyli ramię w ramię z WP w kampanii wrześniowej). Można więc przypuszczać, że jakiś bardzo patriotyczny oddział Wojska Czecho-Słowackiego niezgodził się z rzeczywistością i postanowił na własną rękę stawić opór wkraczającym Niemcom...
Link to comment
Share on other sites

Inni obywatele byłej Czechosłowacji nie głosowali nogami - Kitel Otto z Krasnova, Novotny Walter z Ceskych Velenic, Voidich ze Znojma czt Semelka Waldemar spod Tesina to to jedni z największych czechosłowackich asów myśliwskich II wojny :)))))))

Nb. na tegorocznej Cihelni też będą odtwarzać przełamanie ex-czechosłowackich fortyfikacji przez ACz. w 1945 r. - będzie walka t-34/85 z jeżdzącym Pz. IV, bedzie jeżdzący Hetzer i ok. 300 re-enactorów. Więcej na:

www.armyfort.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information