Jump to content

Gdzie warto jechać pod Warszawą ?

Wasal

Recommended Posts

Witam

Witam wszystkich serdecznie .Jestem nowiciuszem :) i chciałbym się dowiedzieć czy w pobliżu Warszawy są jakieś miejsca warte zobaczenia , bardziej mi chodzi o miejsca walk (II Wojna światowa ) ,jakieś bunkry itp. Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.

Polecam Puszczę Kampinowską (zmentarz w Granicy, Palmiry i wogóle obszar puszczy).
Także skanseny w Wildze (przeprawa z 1944) oraz skansen w Mniszewie (bardzo ciekawy, dużo sprzętu- działa, czołgi, a nawet katiusza i zasieki inżynieryjne różnego rodzaju). Z Mniszewa już blisko do Studzianek Pancernych- także warto.
Oczywiście forty w okolicach Zegrza + w Beniaminowie.
Niedaleko też w sumie do Maławy (bunkry z 1939 roku).
Oczywiście Twirdza Modlin oraz forty oboczne.
Takżew w samej Warszawie cała masa muzeów.

• 2 months later...
  • 4 weeks later...
Bunkry w Pomiechówku, Zegrzu, Benjaminowie, Dębem"
Drogi kolego to też są forty!!!
Jest jeszcze pozycja tzw Przedmościa Warszawa ciągnąca się po wschodniej stronie drogi 631 skrajem lasu z kilkudzesięcioma schronami bojowymi i obserwacyjnymi Od Ryni do Dąbrówki pod Celestynowem

• 5 weeks later...
witam mam 15 lat a kopię od 3;) dużo nie wykopałem w swoim krótkim jeszcze życiu ale to czego sie dowiedziałem to Wam opowiem. otóż szukając w p. kampinoskiej w rejonie palmir praez 4 godziny znalazłem 2 łuski:/ mało tego ja i mój tata ( dla którego pogłębianie mojego hobby było już wystarczającym problemem)natknęliśmy sie na leśników ktorzy z największym spokojem przysolili nam mandat...
ale nie chce nikogo zniechęcać. Polecam rejon studzianek. na wschód od chodkowa w środku lasu trafiłem miejsce gdzie co prawda ktoś już kopał, ale za to ŻADNYCH SMIECI!!! wugrzebałem tam taśmę od mg, pełno ammo do mosina, pepeszy i stopkę kolby chyba od mausera... nie licząc oczywiście ogórka możdzieżowego... a taki był ładny, z bakelitowym zapalnikiem... tyle sprawdziłem miejsc w pobliżu wawy... aha i jeszcze jak któś chce wykopać ładne carskie naboje to polecam Fort Czerniakowski. jak możecie to polećcie mi coś jeszcze;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information