Skocz do zawartości

Gdzie warto jechać pod Warszawą ?


Wasal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam wszystkich serdecznie .Jestem nowiciuszem :) i chciałbym się dowiedzieć czy w pobliżu Warszawy są jakieś miejsca warte zobaczenia , bardziej mi chodzi o miejsca walk (II Wojna światowa ) ,jakieś bunkry itp. Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Puszczę Kampinowską (zmentarz w Granicy, Palmiry i wogóle obszar puszczy).
Także skanseny w Wildze (przeprawa z 1944) oraz skansen w Mniszewie (bardzo ciekawy, dużo sprzętu- działa, czołgi, a nawet katiusza i zasieki inżynieryjne różnego rodzaju). Z Mniszewa już blisko do Studzianek Pancernych- także warto.
Oczywiście forty w okolicach Zegrza + w Beniaminowie.
Niedaleko też w sumie do Maławy (bunkry z 1939 roku).
Oczywiście Twirdza Modlin oraz forty oboczne.
Takżew w samej Warszawie cała masa muzeów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
Darek jak nie masz gg to trudno porozmawiac
moze zostaw mi tu wiadomosc
mnie interesuja tereny na polnoc warszawy uwazam ze kampinos nigdy do konca nie bedzie zbadany wystarczy wziazc mape i popatrzec gdzie byly walki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluton czy szukasz w kampinosie ? Słyszałem, że jak to w parku narodowy, jak tam kogoś złapią z wykrywką to ciężka sprawa a raczej to dopiero ma sprawe. Napisz coś, może masz jakieś doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 15 lat a kopię od 3;) dużo nie wykopałem w swoim krótkim jeszcze życiu ale to czego sie dowiedziałem to Wam opowiem. otóż szukając w p. kampinoskiej w rejonie palmir praez 4 godziny znalazłem 2 łuski:/ mało tego ja i mój tata ( dla którego pogłębianie mojego hobby było już wystarczającym problemem)natknęliśmy sie na leśników ktorzy z największym spokojem przysolili nam mandat...
ale nie chce nikogo zniechęcać. Polecam rejon studzianek. na wschód od chodkowa w środku lasu trafiłem miejsce gdzie co prawda ktoś już kopał, ale za to ŻADNYCH SMIECI!!! wugrzebałem tam taśmę od mg, pełno ammo do mosina, pepeszy i stopkę kolby chyba od mausera... nie licząc oczywiście ogórka możdzieżowego... a taki był ładny, z bakelitowym zapalnikiem... tyle sprawdziłem miejsc w pobliżu wawy... aha i jeszcze jak któś chce wykopać ładne carskie naboje to polecam Fort Czerniakowski. jak możecie to polećcie mi coś jeszcze;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie