Jump to content

BUNKIER"


Recommended Posts

Witam, ostatnio oglądałem film Bunkier" - fabuła mniej wiecej taka: grupa niemieckich żołnierzy okrążona w lasach ardeńskich chroni się w bunkrze, jedyne wyjście prowadzi przez niedokończone podziemia, sztolnie, taki labirynt pod bunkrem. Film jest z gatunku horrorowatych" - podziemia pełne sa jakiś kości, szkieletów, w tych lasach kiedyś była wioska, której mieszkańców wymordowano i zakopano przd kilkuset laty. Żonierze mają halucynacje, zaczynają zabijać sie nawzajem, powracaja jakieś upiorne wspomnienia z frontu wschodniego... Zamotany film, ale fajnie zrobiony od strony mundurowej, jakby konsultowała jakaś grupa rekontrukcyjna. Ciekawy klimat, i co najwazniejsze - dźwięk mg34 i stg44 w akcji. Chociaż nie obyło się bez pomyłek - młody żołnierz z obsługi bunkra ma na sobie bluzę WH z gapą SS na rękawie i furażerkę SS. Volsszturmista ma na sobie mundur pierwszowojenny z kajzerowskimi bączkami na czapce. Czy ktoś z Was widział ten film? Jak wrażenia?
Daniel
Link to comment
Share on other sites

... albo cygana ze Snatcha".. :) To fajny aktor.

Z tym SS" w tytule to niezły - nomen omen - przekręt! i bardzo trafna uwaga Magacha dotycząca zwiększania oglądalności". Podobny zabieg stosują na tym forum użytkownicy z błyskawicami w ksywach - też pragną powiększyć se oglądalność.

Film mi się podobał bardzo! Niejednoznaczny, kameralny i niegłupi. Niestety większości nie (wystarczy np. poczytać opinie sprzed roku na jego temat na forum..) - ale ma to i swoje dobre strony, bo leży teraz w sklepach na półkach z najtańszymi DVD :) (jak większość dobrych filmów zresztą ).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information