Skocz do zawartości

Somewhere in Poland"


Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się w sieci ( http://pro.corbis.com/search/searchFrame.asp ) na takie oto zdjęcie, z takim opisem: „German prisoners captured by Poles. Somewhere in Poland, a line-up of German prisoners captured by the Poles somewhere in Poland." Photo taken by Acme staff photographer Eric Calcraft, passed through Polish and British censorships, and flown to New York by Trans-Atlantic clipper.”

Czy ktoś z Was może umie zidentyfikować dokładniej to somewhere in Poland"?

Pozdrawiam, Darda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ze czlowiek dawniej nie zapisywal sygnatur ciekawych kawalkow:( . Czytalem relacje sierzanta piechoty ktory opisal ze wzieli rodowitego Niemca do niewoli w pierwszych dniach wojny. Niemiec, najwyrazniej nieprzekonany co do slusznosci niemieckiej sprawy, ochotniczo zglosil sie do sluzby w druzynie gospodarczej kompanii. Z kompania przewszedl caly szlak bojowy, narazajac sie kazdy inny podczas marszow odwrotowych i ochoczo harujac na rzecz kompanii. Bodajze nawet wyroznil sie ratujac rannych. Jak sie wszystko skonczylo zegnal sie ze lzami w oczach nie kwapiac sie do powrotu do swoich. Oczywiscie nie robiono mu zadnych swinstw wzgledem wlasnych wladz i zeby utaic jego dzialalnosc w ostatniej chwili przekazano go zandarmerii jako jenca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakiś czas temu natknąłem się na takie zdjęcie z opisem Żołnierze Wehrmachtu w rękach polskich żołnierzy".
Proszę o potwierdzenie prawdopodobieństwa opisywanej sytuacji.
pozdrawiam - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad w opisie, mam je w wiekszej rozdzialczsci to jest LWP:
- czapki niemiecke z pozniejszego okresu
- Niemcy starzy, w 39 bylo wiecej mlodych
- widac Studebackera pod drzewem
- Polacy sa bez ladownic (typowe w LWP)
- orly wygladaja na kosciuszkowskie
- pierwszy LWP z prawej ma pas ZSRR tasma+skora
- za to ten ze zlozonymi rekami to chyba z klamra niemiecka
- Polacy w wiekszosci maja wysokie buty, nie trzewiki.

Chyba wystarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie