Jump to content

Filmy z Marsa > Achtung! Kozaky Jdut' (prod. 1991)


zelig

Recommended Posts

Ale to raczej nie jest film z czerwonej planety", lecz z gwiazdozbioru Tryzuba" (prod. ukraińskaja)...

A także pragnę SERDECZNIE PRZEPROSIĆ wszystkich, którzy spodziewali się filmu o SS Galizien... Niestety musimy się cofnąć 400 lat wstecz w czasy gdy polskije pany - poljiaćki okrutnie gwałciły samoistwiennyje Ukrainki i grabiły samoistwiennych Ukraińców.

Film nudny i obciachowy, ale warto go zobaczyć, żeby się przekonać co tak naprawdę ci Ukraińcy o nas myślą... A generalnie wygląda to tak, że tak jak my mamy do plucia Krzyżaków, to oni mają Polaków (Poljiaczków)...

Mam nadzieję, że jednak od 1991 roku dużo się zmieniło w zawodach we wzajemnym opluwaniu przez granicę.

Link to comment
Share on other sites

Na koniec zobrazowanie prawdziwego pechowca - nie dość, że przed chwilą tramwaj odciął mu głowę, to wbiła mu się w nią jeszcze szabla, a dodatkowo - za chwilę - koń kopnie pechową głowę w głowę.

Specjalnie wstawiam ten kadr jako ostatni żeby zakończyć happy endem - to kozak :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, kiedyś nawet gadaliśmy na temat tego filmu na forum.

Nie chodzi o nowość tylko o to, że Ukraińcy tak sobie po nas jeżdżą - że im się chce...

A może to było uderzenie wyprzedzające" w kontekście przyszłej realizacji - wywołanego przez Łotfora - Pali i piecze"? Za to pijaństwo kozackie tam tak bezwstydnie zdemaskowane...?
Swoją drogą szkoda, że ten film był taki czujowy - że Hoffman go tak zmarnotrawił...

Głównodowodzący Jasnowidzący - Chujkow Wasilij.
Link to comment
Share on other sites

O, żesz wy! Że też musieliście mi tego knota Ogniem i mieczem" przypomnieć. Aż mnie wstrzącha...jak taka lipe można nakręcić? Toż na tym nawet psów się nie da wieszać. Jak na studia zdawałem to miałem pytanie o trzy najnowsze, wielkie ekranizacje polskich powieści. Powiedziałem że Duże to może i były ale dwie bo na ogniem i mieczem to skala mi się skończyła i oceniał ie będe. I...dostałem prawie max bo sie jednej egzaminatorce słabo zrobiło. Może to Hofmana krewna albo nażyczona?
Link to comment
Share on other sites

Ale mi jest jednak żal Hoffmana.
Nakręcił kilka filmów, które zdecydowanie usprawiedliwiały jego pojawienie się na tym świecie - Potop, Prawo i pięść, Gangsterzy i filantropi, Znachor... Myślę, że to ieodpowiedni doradcy" nakręcili mu w głowie: że filmy to teraz trzeba kręcić nowocześnie" (np. wstawiając pełno ujęć w zwolnionym tempie), że trzeba w gł. roli obsadzić laskę" (Skorupka Iza) itd. itp....

Pewnie wszyscy o tym myśleliśmy: jak byłoby fajnie gdyby Hoffman tak sfilmował Ogniem i Mlekiem" jak sfilmował Potop"...

Ech... Zła śę w ogniu kręci...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Hoffman nie chciał draznic ukraińców scenami opisanymi w ksiazce z prostego powodu KUPIŁ DWOREK NA UKRAINIE (polski zresztą)i nie chce draznic nowych sąsiadów podsuwając im pomysły jak to ich przodkowie sie zabawiali bo a nóżbeda sie chcieli zabawic ponownie :)
pozdro
Link to comment
Share on other sites

Chciałbym wspomniec też o innym filmie z tej serii, również z Kozakami - to agublena gramota".
To też janosik", i w podobnym stylu.
Następnym razem podam kilka tytułów janosików" w stylu huculskim.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information