Skocz do zawartości
  • 0

Klamra, czyżby oficerska SS ???


beaviso

Pytanie

Dziś z dziewczyną trafiliśmy na wykopkach taką oto klamerkę. Według 2 stron www, na które zaszedłem, zdaje się to być oficerska SS!!! Proszę Was o potwierdzenie lub zaprzeczenie.

To mój pierwszy prawdziwy wykop w życiu (choć w zasadzie wykryła go dziewczyna, a ja tylko wykopałem...). Dotąd na koncie same łuseczki były i żadnej klamry. Co za dzień... a miałem nie jechać z powodu ostrej balangi w nocy ;)

Jeśli to faktycznie oficerska SS to dla mnie dodatkowe znaczenie ma fakt, że wyszła pod Gdańskiem, gdzie w zasadzie SS występowało w 1945 szczątkowo. Ta może pochodzić z SS-Regiment Kaltofen", bo tenże bił się w okolicy.

pozdr, M.

PS> Nie na sprzedaż! :) Na półkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

ja na Twoim miejscu bym ja trzymal...i dziewczyne tez;-))skoro ma takiego farta;)) znany jest mi przypadek znalezienia takiej klamerki w podobnym acz troszke gorszym stanie w Mikoszewie niedaleko promu jakies 3-4 lata temu.poszla za 1200.dobra metoda na ladny efekt wizualny bylo delikatne przeczyszczenie jej szczotka z wlosia i naniesieniem pasty...do butow koloru czarnego.pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z dziewczyną trafiliśmy na wykopkach taką oto klamerkę. Według 2 stron www, na które zaszedłem, zdaje się to być oficerska SS!!! Proszę Was o potwierdzenie lub zaprzeczenie.

To mój pierwszy prawdziwy wykop w życiu (choć w zasadzie wykryła go dziewczyna, a ja tylko wykopałem...). Dotąd na koncie same łuseczki były i żadnej klamry. Co za dzień... a miałem nie jechać z powodu ostrej balangi w nocy ;)

Jeśli to faktycznie oficerska SS to dla mnie dodatkowe znaczenie ma fakt, że wyszła pod Gdańskiem, gdzie w zasadzie SS występowało w 1945 szczątkowo. Ta może pochodzić z SS-Regiment Kaltofen", bo tenże bił się w okolicy.

pozdr, M.

PS> Nie na sprzedaż! :) Na półkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z dziewczyną trzymamy się lat 9, a klamra towarzyszyć będzie nam do usranej śmierci. Jak pisałem na początku nie jest na sprzedaż, mimo zapotrzebowania na drugą wykrywkę ;)

Natomiast, w razie gdybyśmy wylecieli w powietrze na jakiejś rozrywce, klamrę niniejszą daruję w spadku naszemu serdecznemu Koledze - Kazikowi. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Dziki :)
Dziś odbyłem powrót do normalności, do szarej codzienności, i nawet łusek było jak na lekarstwo. Las też jakiś taki zaśmiecony chrustem, że wykrywka się plątała... Ale za to pogoda bardzo piękna, a kumpel trafił nawet samotną połówkę nieśmiertelnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, moja dziewczyna dobrze już wie za ile można by to puścić. Takie sztuczki nie z nią, Brunner. Mamy co prawda w planach drugą wykrywkę (na razie używamy 1 zamiennie), ale nie jesteśmy materialistami i na kasę tego nie rozmienimy, choć gotówki na razie też nie posiadamy... Ma ona ekę", choć miejscówkę ja wybrałem, kierując się sugestiami kumpla, że las jest czysty, hehe ;) Uroku zdarzeniu dodaje fakt, że dziewczyna marzyła właśnie o znalezieniu klamry. Szukamy od bardzo niedawna i ta wyszła jako nasza pierwsza. A ja sobie nadal marzę o EK w dobrym stanie i ocniku" typ M38...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ladnie, kazik cie tak w malin ywpuscil, jak my jego, pokazujac czysty las kolo braniewa, wlazl i wyjal KVK ;)))

klamra jest na prawde ladna, 1000zl to moze przesada, ale 800 od reki dostaniesz.
nie pozbywaj jej sie, drugiej prawdopodobnie nie trafisz

kupic kazdy moze (jak ma kase) ale wykopuja tylko nieliczni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie