Jump to content

TKS i inne sprawy


wykrywacz

Recommended Posts

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
Robiąc porządki w mieszkaniu mojej babki, natknąłem się na wiele zdjęć z okresu międzywojennego. Prócz fotek rodzinnych (dziadek był zapalonym fotografem - amatorem) znalazłem kilkanaście zdjęć z okresu nauki nieżyjącego już dziadka w Szkole Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich Nr 1. Niestety nie wiem, gdzie znajdowała się ta szkoła - albo w Zambrowie, albo w Koninie - nazwy tych dwóch miejscowości występują na fotografiach. Z ciekawszych zdjęć muszę wspomnieć o tablau rocznika 1932 - 1935 i fotkach z zajęć na poligonie. (Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany, to mogę przesłać na adres e-mailowy).
W związku z tym, że wielu z Was zainteresowanych jest TKS (chyba!), zamieszczam mały fragment zdjęcia z zajęć" w terenie. Nie jestem znawcą i nie wiem, jaki to model.
Równocześnie mam prośbę: jeżeli ktoś z Was wie cokolwiek o historii Szkoły - o której wspominam wyżej - proszę o kontakt.
Gruby

Link to comment
Share on other sites

Takich szkół było kilka. Na pewno jedna z nich w Koninie (ale nie wiem czy akurat nr 1). Ciekaw jestem dokąd jeździli na poligon - czy te zdjęcia są podpisane? Możliwe, że zostały zrobione w Biedrusku pod Poznaniem.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information