Skocz do zawartości

Lista Wildsteina


jaca2003

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z ideą samej publikacji ale forma to tragedia. Wylano dziecko z kapiela. Teraz niewinni beda uznawani za agentow a agenci beda zawsze tlumaczyc ze to pomylka. I kto bedzie mial z tego pozytek? Pan Roman bo bedzie mogl sie mienic prawdziwym Polakiem swietszym od Papierza? Pozatym kogo ta lista tak naprawde dotyczy? Jak zwykle skonczy sie wielka klotnia i nic nie bedzie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Gdyby ta lista była podzielona na:1. pracowników SB,2.świadomych TW,i 3. ludzi w zainteresowaniu SB.To punkty 1,2 powinny byc opublikowane .W takiej postaci jak jest teraz to nie.
Pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobrze teraz ludzie maja latwy dostep do tej listy i moga sprawdzic czy sa na niej czy nie. Jezeli jest ktos na lisce a nie byl agentem to moze poprosic IPN o akta. Tak wogula to ta lista powina byc dostepna 15 lat temu ale lepiej puzniej niz wcale. Ja narazie nie moge dostac sie na strone jest przeladowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat politycny, ale zrobię sobie wyjątek.
W. zrobił na mnie w telewizji bardzo złe wrażenie. Jego zachowanie i buta przypominała jako żywo zachowanie..no własnie ... ubeków.
Co do samej listy, w całym tym zamieszaniu nikt nie wpadł na to, iż pan W. jest po prostu ..... Lista nie była typu public domain" i posiadając ją (do czego publicznie się przyznał) naruszył prawa autorskie do własnosci intelektualnej IPN-u. Tajemnica dziennikarska nic do tego nie ma.
Na przykładzie niektórych ciągnących się dosyć długo spraw lustracyjnych proszę sobie wyobrazić 200 000 takich spraw. Co najciekawsze, a może najtragiczniejsze, to wielu z ludzi z tej listy nie ma szans na oczyszczenie, ponieważ jest tylko sygnatura ich teczki, a samej teczki już nie ma.

Na zakończenie. Jedynie członkowie PZPR mogą spać spokojnie. Ich na tej liście nie ma. Może tu leży wyjasnienie wszystkiego. Wszak zblizają się wybory.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista zawiera ważny błąd:
Nie ma na niej etatowych agentów UB.Na pewno nie wszystkich,ale wiele nazwisk brakuje,a szkoda.
Znając nasze społeczeństwo,współczuję tylko osobom,które są niewinne,a znajdują sie na liście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie. Jedynie członkowie PZPR mogą spać spokojnie. Ich na tej liście nie ma. Może tu leży wyjasnienie wszystkiego. Wszak zblizają się wybory." Chyba dotknoles sedna sprawy. Wildstein albo jest czerwony albo niezbyt mądry. Ta lista przyniesie dokładnie odwrotny skutek niz było zamierzone. Rozmyje sie odpowiedzialnosc, bo wsumie to kazdy mogł tak trafić. A sprawami w sądzie to mnie nie rozbawiajcie. Ja myslalem ze w Polsce po 89r. obywatelowi należy udowodnic wine a nie obywatel na sie starac o to by uznano go nie winnym. Jest to wspaniala furtka dla przewdziwych SB-kow. Przeziez ich procesy tez moga sie ciągnąc latami. Wiec przez lata beda mogli tlumaczyc ze to nieprawda. No skoro jest tam faktycznie tylu niewinych ludzi i kazdy o tym wie to latwo uwierzy. Jednym zdamiem ucierpia niewinni wymigaja sie umoczeni. Teraz kazdy moze wpuscic do netu swoja nieco zmodyfikowana o kilka nazwisk liste a to takie mile medium ze sporo osob to przeczyta i sie dowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważacie że IPN powinien opublikowac własną listę na której byliby TYLKO Tajni współpracownicy?Ludzie którzy za pieniądze donosili na każdego?SB-ek tylko tą kase wypłacał taka była jego praca i takie miał obowiązki.Ale Ci którzy dla paru groszy lepszej posady czy talonu na malucha gotowi byli sprzedać każdego powinni byc moim zdaniem ujawnieni.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nadal tkwimy w tym naszym syfie czy niemcy robia jakies listy kto byl w nsdap ktos chce zaistniec jako dobry polak i robi jakies listy wymysla pierdoly i CO Z TEGO? nikt nikomu nic nie zrobi a w kraju jest jak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie powinni, a przynajmniej nie na zasadzie wszyscy od góry do dołu. Jeśli nie pcha się taki człowiek na eksponoane stanowisko publiczne, przekonując równocześnie swoich wyborców do swojej kryształowej przeszłości - tu wprowadzmy koniecznosć deklaracji odnośnie współpracy - to nie robimy nic. Praca policji (jakakolwiek by ona nie była) i wywiadu opierała się, opiera się i będzie się opierać na agentach, TW, żródłach osobowych informacji itd... To co proponujecie, oznacza po prostu uderzenie w w/w instytucje. W naszych niespokojnych czasach, dobie teroryzmu itp... to po prostu harakiri.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak sobie myśle że nasze aktualne służby w ten sam sposób werbują do pracy nic sie nie zmieniło a więc szantaż albo kasa taka ludzka natura. A ludzie są różni jeden pójdzie bez przymusu a inny zostanie że tak powiem nakłoniony. Bo państwo musi trwać a my to tylko małe trybiki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz chyba, że SB, to był wywiad i jedynie cześć tej instytucji zajmowała się politycznymi" oraz kościołem.
RSO, tak na logikę to musisz mieć na 100% rację. I tak na pewno jest wszędzie, tzn. nie tylko w Polsce.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jedno jest pewne. Ja ani kolega Jaca2003 ani Bocian ani Administrator ani Desperado ani inny uzytkownik tego forum z tego nie skorzysta. Skorzystaja napewno ludzie chcacy sie wybic na innych, nie majacy nic innego do roboty i inne hieny. Osoby ktore naprawde wiele zlego uczynily w swym zyciu i tak na tym nie straca.
Jednak czy to interesuje Pana Giertycha??? NIE!!!!!
To tylko polityka ........


Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekomunizacja, lustracja ... śmiech na sali . Jeśli ktokolwiek łudzi się że to przyniesie skutek - współczuję mu. Ci co mieli 15 lat parasola - skorzystali z niego i się śmieją z frajerów pracujących na ich emerytury :-/ dodatkowo dorabiając drugie tyle na całych etatach w agencjach ochrony. Więc niech mi tu żadem Wildstein ani inny Einsenstein nie nie kradnie kwitów co już dawno nie aktualne i więcej mogą krzywdy ludziom zrobić niż pożytku. Bo ci co wtedy donosili sami byli inwigilowani - to była taka taktyka ubecka - każdy każdego kontroluje.
Panowie ja nie będę sie zniżał do okazywania emocji nad tym zjawiskiem bowiem czas na dekomunizację dawno już przeminął, a teraz - cóż nam pozostaje ... tak naprawde sam nie wiem. Bo już jest za późno.
P.S>
NIe idę do wyborów - niech mi będzie jeszcze raz zacytować Kazika Staszewskiego : Nie wierzę im k.... jak psom !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie