Skocz do zawartości

Niemiecka mentalność


AQUATOR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
bocian1: no właśnie , obraziłem Cie czymś ? Jesteś niemcem ?

To z łaski swojej milcz lepiej jak masz komuś ubliżać. Czy ja tu kogoś chce zabijac za inne poglądy.Każdy ma prawo do swoich poglądów a to Ty własnie mi go odmawiasz. Człowieku o czym Ty piszesz. Jestes zwykłym hipokrytą. A dla Twojej wiadomosci w armii byłem i nikogo nie zabiłem za inne poglądy . Zaburzenia to Ty masz - w interpretacji !

ja piernicze skąd sie biora tacy ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i zeby bylo jasne.. nikogo nie nawołuje do żadnej nienawiści. Wyrażam tylko swoje zdanie a nie nienawiśc. Napisałem że mam niechęć do tego narodu i go nie lubię a do nienawiści jeszcze daleka droga. Tylko jak to się stało już zwyczajem na tym forum to ludzie zawsze musza sobie swoją ideologie do wszystkiego dopisywać.

d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie tak oj nie tak to nic nie da ze ktoś komuś nawkłada.Zadam inny temat do przemyślenia.Pamietacie katastrofe Heweliusza?Ileś tam osób zginęło wrak lezy na niemieckich wodach prawda?No i co w tym temacie?Ano to że cały świat obiegały i obiegają zdjęcia niemiaszków nurkujących na Heweliusza a co tam robią to strach sie bac bo chyba tylko fragmenty widziałem.Natomiast na Polskich wodach lezy Gustloff Goya i co?Ano niemiaszki sobie zazyczyły aby to był cmentarz i nurkowanie zabronione.
Bez dalszych wywodów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niniejszt tekst kieruje do 90%ego grona podżegaczy żerujących na nastrojach i psujących idee bytu tego forum!
WĄSKIE GRONO WYBITNYCH SPECJALISTÓW KTÓRYCH WYPOWIEDZI ZAWSZE CZYTAM I KTÓRYCH INFORMACJE I PORADY SĄ NIEZASTĄPIONE --PROSZE O NIECZYTANIE TEGO TEKSTU!

po1.
skąd 60 lat po wojnie tyle w Was nienawiści?
to chyba pozostałóści wpajania Wan prze poprzedni ustrój
całej kupy bredni!widać odniosło spodziewany skutek!
po2
jak naród(wybaczcie uogólnienia) który jest pośniewiskiem nie tylko EUROPY ale i całego świata może prawić morały i pouczać innych?(śmieszne)
hasła typu mycie rąk nie boli" wiesza sie tylko w Polskich toaletach!w innych krajach wynosi się to z domu!
po3
dotyczy Śląska i Ślązaków
juz David Loyd George-Angielski premier mówił
dać Polakom Śląsk to jak małpie zegarek!"-bez komentarza!
miejmy nadzieje ze wkrótce i MY ŚLĄZACY odzyskamy niepodległość!!!
po4
niektórz powinni chyba poszukać forum jakiś organizacji
z hasłem przewodnim POLSKA DLA POLAKÓW"
i tam wyżywać sie do woli na mniejszościach narodowych!

pozostaje powiedzieć JESTEM DUMNY ZE NIE JESTEM POLAKIEM!
tym samym prosze o natychmiastowe usunięcie mnie z grona użytkowników waszego forum!!!!bez względu czy tekst zostanie wydrukowany czy nie!!
z poważaniem
WERWOLF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werwolf sorry, że pytam wogóle... bo generalnie zdążyłem juz zauwazyć, że odpisywanie na posty typu takiego typu jak Twój z całym szacunkiem nie ma kompletnie sensu. ale ja w sprawie formalno-historycznej. Napisałeś MY ŚLĄZACY odzyskamy niepodległość!!!" czy mógłbys okreslić jakieś ramy czasowe kiedy to Śląsk był niepodległy?? Będę bardzo zobowiązany.
.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d007-możesz nazywać to co myślisz poglądami" dla mnie jest to chora ksenofobia.Nie bronię Ci wyznawania takich poglądów" nie mam takiego prawa ani też nie chcę nic Ci zakazywać.Sa idioci wśród Niemców i Polaków,tak już niestety jest.Jaca 2003 masz racje co do penetracji przez Niemców Heweliusza,przykre i to jest dobry przykład skretynienia Niemców.Tylko co robi Polski MSZ z tą sprawą.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... Ręce mi opadły...
Nie wiem wprost co mam napisać. Nie potrafię przejśc obok tego co w tym poscie przeczytałem obojętnie. Oto powoli spełnia sie najstraszliwszy sen. Kłamstwa 100 razy powtarzane zyskały status prawdy w którą święcie wierzą dawni oprawcy i oszołomy typu Blitz czy Wervolf. Wg was Niemcy palący żywcem kobiety i dzieci, gazujący całe narody, niszczący wszystko z olbrzymim zapałem i rozmysłem, skazujący na śmierć głodową setki tysięcy jeńców to wielki i godny uwielbienia naród? Jesteśćie...w swoim słowniku nie znajduję słowa, które mogłoby określić jak plugawą rzeczą jesteście.
Stojąc obok olbrzymiego mauzoleum na Majdanku pełnego popiołów ludzi, którzy mieli swoje życie, marzenia, namietności, których jedynym grzechem było to ze nie byli Niemcami poprzysięgłem sobie, że nigdy nie podam ręki żadnemu człowiekowi z trgo kraju zwtyrodnialców który ma więcej niż 50 lat. To nie Hitler wrzucał dzieci na stosy, to nie Goering bombardował bezbronne miasta, to nie Goebels gwałcił polskie kobiety, to nie Jodl mordował jeńców, nie Ewa Braun katowała dziewczyny w Ravensbruck...wszystko to robili Niemcy, nie naziści nawet tylko zwykli Niemcy. To cywile wylewali nieczystości na naszych zołnierzy, kppali, pluli... Nieliczne jednostki które były przeciw...od '43 jak się noga podwineła. Gdyby Goya dozył II Wojny Światowej nie nazwałby swoich rycin Orucieństwa wojny"...
A kim dzisiaj są Niemcy. Młodzi, butni, przyjeżdżający na łatwy podryw... uśmiechają się szyderczo widząc Polaka a po powrocie szydzą z nas w swoich mediach. Ja wole być członkiem wyśmiewanego na całym świecie narodu niz tej asy panów". A polaczki którzy zamienili ojczyzne na heimat, miejsce urodzenia z Wrocław na Breslau i po roku zapomnieli swojego języka... są dla mnie czymś co moze się przlepić w rynsztoku do buta a w upalny dzien podrażnia powonienie.
Przepraszam wrażliwych ale nie mogłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż - jak to ktoś już wcześniej powiedział - szkopy co 50 lat muszą się z kimś bić, taki widać mają charakter...

Panu który sugeruje Polakom bycie narodem wyśmiewanym na całym świecie" sugeuję zmianę przneleżności narodowej, lub jedynie przyznanie się do własnej i nie obrażanie naszych uczuć.
Tak się składa, że Polacy i Polska nie bardzo mają się czego wstydzić. Tego nie można powiedzieć o wielu narodach, z niemcami na czele. Widocznie wyśmiewanie" jest jedyną dostępną bronią, szczególnie miłą w użyciu tym którzy mają wiele własnych przwinień do ukrycia...

W temacie Jedwabnego: śledztwo istotnie nie zostało ukończone. Przyczyną jego przerwania były naciski środowisk rabinistycznych. Niestety ustalenia poczynione w śledztwie wskazywały jednoznacznie na niemieckie sprawstwo zbrodnim - i jak się powszechnie sądzi - to była główna przyczyna m. inn. zakazu ekschumacji zwłok pomordowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę w temacie:
Czy dla większości z nas mieszkańcy powiedzmy Białorusi czy Turkmenistanu nie wydają się po prostu o klasę lub kilka gorsi, choć większość z nas nie zna nikogo z tamtąd? Podobnie jest w stosunku Niemców do nas, z tym, że im od zawsze wpajane było że Polak nie dość, że gorszy, to wróg, powinien być niewolnikiem (jeśli w ogóle powinien być).
Popatrzcie na nas z innej perspektywy - jak zachowują się Polacy za granicą. Sam mam tę nieprzyjemność pracy prawie przymusowej na wakacjach z Polakami i przedstawicielami innych narodów. Wielu z Was może sobie nawet nie wyobraża, do czego jest zdolny Polak żeby tylko on a nie kto inny poszedł do pracy, zarobił pół euro więcej... A jak Niemiec wykiwa któregoś z naszych to aż się stolec w kichach telepie żeby się zes..ć ze szczęścia. Pracowałem z Rumunami (dość przez nas wyśmiewanymi) i powiem Wam tyle, że pod względem trzymania się w kupie i obrony jednego z nich są tysiąc lat przed nami. Słyszałem wiele na temat zachowania naszych w USA, GB, Niemczech i gdzie indziej i rzadko były to zdania pochlebne...
Jeszcze jedno, osobiście zraziłem się do Niemców przez pracodawców i ludzi, którzy patrzą na nas (pracowników) jak na dzieci z III świata, śmiejąc się pod nosem widząc jak harują za marne grosze... Ale może to też przejaw zazdrości, na ich miejscu może postępowałbym tak samo.
No to taki przykład na zakończenie: kiedyś przyjechało do nas 2 znajomych Niemców, no i trzeba ich gdzieś zaprowadzić, żeby pozwiedzali. No i padają propozycje:
- blebleblebl (...) no to może Oświęcim...
- Oświęcim? A co tam jest?
- No niemiecki obóz koncentracyjny...
- Co??? Nigdy o tym nie słyszałem.
- Ja coś tam słyszałem że to polska propaganda i tak naprawdę to nie istnieje (2 Niemiec)
- ????????? (Co za ......... z tych Niemców.....) No to może tam?
- A pojedźmy, przekonajmy się!
No i pojechali. Jeden jak obłąkany chodził i oglądał co sią dzieje, drugi rozpłakał się, nie tylko dlatego (choć przede wszystkim), że zobaczył i uwierzył, ale też że go przez tyle lat nie poinformowano dobrze...
Ogólnie jednak sądzę - Nie tyle,że nie każdy Niemiec jest złym ale mało który jest dobrym. (dla nas)

A z werwolfem (czemu nie wehrwolfem, jak już taki proniemiecki?) zgadzam się! Ale tylko w 2 punkcie... Pozostałe to kupa ........ z przewagą .......... .

I jeszcze jedno, też się cieszę, że nie jesteś Polakiem
Ende
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie