Skocz do zawartości

Niemiecka mentalność


AQUATOR

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą Blitz może w tym jest i sporo racji ale to nie naród powinno się obciążać odpowiedzialnościa za posunięcia władz( i to jakich władz)Zatrudnianie w obozie gówniaży bez podstawówki,bez odpowiedniego nadzoru musiało kończyć się takimi epizodami.Niestety tutaj winić można wiele osób a może i zjawisk społecznych ale na pewno nie naród.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
po zakończeniu wojny zwycięzcy - Związek Radziecki i Polska" hmmm... ciekawe zdanie;) adres strony: www.slonsk.de ;)
myslę że problem sląska jest dużo bardziej skomplikowany a za tym co działo się w tych obozach raczej nie stoją polacy lecz czerwony system, bo nie przypominam sobie żeby Polska po po 45r. do rządu Mazowieckiego była demokratycznym krajem... po 45r w Polsce nadal trwała wojna o demokrację do 1956 r. chodzi m.in. o Narodowe Zjednoczenie Wojskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to Blitz.W 45 prasa w polsce byłą prasą anty polską.Propaganda fabrykowała przeróżne oszczerstwa a mniejszośc niemiecka ze Sląska płacze o utraconą prywatę i wymysla w dużej mieże jakieś wyimaginowane krzywdy.Ciekawe ile w tej mniejszości było Volkssturmu i Volksdeutschów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian1 - jak śmiesz porównywać wydarzenie w Jedwabnem (nagłośniony i nie do końca wyjaśniony mord w małej miejscowości) do zbrodni niemieckich dokonywanych na milionach za powszechnym przyzwoleniem narodu. Poza Związkiem Radzieckim trudno o porównanie. Nie wyobrażam sobie żeby coś takiego mógł napisać Polak! Jest to tragiczne jak szybko się zapomina o tym co było udziałem naszych dziadków. Obawiam się że za takie porównania wielu ludzi walczących z Niemcami napluło by ci w twarz. Zastanów się jakich zbrodni dopuścili się Polacy w czasie IIWŚ - chyba na Niemcach strzelając do nich - czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achodżby i nawet mieliby rację.To ciężko wymagać od ludzi narodowości polskiej z których prawie każdy stracił kogoś bliskiego w wojnie wywołanej przez niemcow,ażeby zaprosili asę panów"grzecznie i z pocałowaniem rękido chotelu a potem wagonami pierwszej klasy zawieżli do Niemiec.Stosowali prawo oko za oko"ich grabili ,wypędzali z domów ,bili czy wozili bydlęcymi wagonami to i oni robili to samo.Aco do wywuzek to to samo spotkało tysiące polaków mieszkających na wchodzie mimo ze byliśmy sojusznikami" i nikt nie robił żadnych cergieli z nimi.Jacy Niemcy byli to chyba wiemy doskonale,moj dziadek jak usłyszy język niemiecki to szału dostaje i ciężko mu się dziwic jak mieszkało się 1,5km od obozu koncentracyjnego MAJDANEK".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQUATOR- nie podniecaj się ,przeczytaj jak chcesz moje inne posty o podobnych tematach (np. O P.J.N.Jeziorańskim)wyrobisz sobie może inne zdanie na mój temat. Człowieku ty mnie nie będziesz uczył Polskości.Ja umiem docenić dokonania walczącej Polski i Polaków,o rzeźi Niemców na ludziach Europy taż mi nie opowiadaj.Co do mojej narodowości to jestem z pochodzenia Niemcem.Co ty zrobiłeś dla tego kraju że tak krytykujesz innych i robisz jakieś wycieczki do narodowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś często jeżdziłęm do niemczech i zawsze wnerwiało mnie to, że jak jakaś stara niemra lub niemiec usłyszeli polski język, odrazu patrzyli z pogardą.
A co do organizacji młodzieżowych to znam osobiście jedną, cześc ich członków nosi pod bluzami koszulki ze swastyką i innymi ciekawymi rzeczami. Ciekawe dlaczego władze nie reagują na podobne kluby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulus 22- napisałem obietywne zbadanie i przyznanie się", nie porównuję tej zbrodni ze zbrodniami Niemieckimi,rzeczywiście niewiem kto to zrobił, ale czy to będzie kiedyś obiektywnie zbadane,mam wątpliwości.Pozostaje jeszcze pogrom po wojnie w Kielcach.Nieważne czy było to wydarzenie inspirowane przez UB (to też byli Polacy tak jak my).
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KudłatyHD cóż to za klub jeśli można spytać?Pierwsze słyszę.Co prawda dość często spotyka sie motocyklistów z krzyżem żeleznym na szyi i w chełmie co to do wszystkiego ponoć pasuje ale z tego co wiem to nie chodzi o propagowanie ideologii neanazistowskich a raczej naśladownictwo wielkich amerykańskich klubów opartych głównie w swoim członkowstwie na byłych weteranach.Tam symbole te były stosowane jako zdobyczne trofea i nic więcej.Inni skolei motocykliści jeżdżacy na motocyklach militarnych np.BMW,NSU,ZUNDAPP itd( rosyjskie boxery ze znaczkiem BMW) zakładają mundury i płaszcze żeby lepiej kontrastować z motocyklem i jego oryginalnością na zlotach oraz imprezach.Ale żeby Naziści w klubach? Coś przesadzasz.Zawsze znajdzie sie gnojek/nastolatek któremu coś imponuje a tego nie rozumie ale nie twórzmy znowu jakiegoś nowego wizerunku motocyklisty zbrodniarza i wykolejeńca.Cóż to społeczeństwo tak sie do nas ciągle dop....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kolego chyba wiem lepiej:) Już od kilku lat jeżdze na zloty i weim o co chodzi. Losy amerykańskich klubów też śledziłęm, min przez książkę Sony Bergera (chyba tak się pisze jego imię)z Hells Angels A co do krzyzy to sam kiedyś jeżdziłem moim Uralem w Hełmie niemieckim choć niewolno bo jest metalowy.
Chodzi mi o całkiem coś innego, poprostu bedąc na zlocie w niemczech,po kilku nastu piwach, chłopaki się rozluźnili i pokazali swoje koszulki i to nie był tylko krzyż żelazny który zresztgą jest w ich barwach, tylko na czerwonym tle swastyka to chyba nie jest znak motocyklistów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na zloty motocyklowe od 1987. Od kilku lat bywam jedynie w Myślenicach ( bo prawie sami znajomi) i w Lesku (bo fajnie i w miarę normalnie). Na zloty przyjeżdżają kluby" amfa wycieka przez uszy, klamka za paskiem i strasznie ważni- bojowi. Faszystowska symbolika obecna bo oni to niby przdpole Hellsów w europie. Jak ktoś lubi takie klimaty to jeździ po zlotach ja coś takiego pier... .
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem.Myslałem że mowa o jakimś polskim klubie.Ja równiez jeżdziłem na zloty jak jeszcze się na nich nie zapominało po co sie je organizuje i klubowicze nie masakrowali nie zrzeszonych za wkraczanie na ich terytorium" a zlot bez zadymy był normalny a nie ie udany"Obecnie nad zloty przekładam jazdę i turystykę motocyklową.Z tego co widze większość panów jeżdzących na H.D przyjeżdza teraz na Moto bazar Samochodami a na zloty z lawetą.A co do Niemców to nie wątpię że się tak bawią.Pewne rzeczy ma sie we krwii.Pociesze Cie .Zaczynają w Niemczech pracować nad projektem powaznych sankcjii za obnoszenie sie z jakimikolwiek symbolami związanymi z Nazistowskimi niemcami.I tak byc powinno.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie