Skocz do zawartości

Niemiecka mentalność


AQUATOR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Apropos Myślenic cyrograf.Zapytaj kogoś w temacie dlaczego tyle lat zlot w Myślenicach był zawieszony.Otóż oszczędze Ci poszukiwań.Możesz je jedynie sprawdzić kręgach wtajemnniczonych.W latach 80tych chłopcy na zarabiu bawili sie w rytm marszów wehrmachtu i skandowali sobie sieg heil na fazie.Władze myślenic zabroniły organizacjii zlotu aż do odwołania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bocian1
Stary - poczytaj trochę historii a dowiesz się prawdy. Sprawa powojennych pogromów żydowskich (CZYTAJ a się dowiesz) - mających w onym czasiem miejsce nie tylko w Polsce ale jednoczasowo występujących w ościennych nam państwach Układu Warszwskiego była w całości przygotowana i przeprowadzona przez agenturę NKWD. Są na to odpowiedznie dokumenty i relacje świadków. Poczytaj np. Encyklopedię Białych Plam lub inne wydawnictwo sygnowane przez profesorów o niekomunistycznym rodowodzie. Sprawa była silnie powiązana z organizowaniem" wyjadu Żydów do nowo tworzącego się właśnie państwa Izrael (co NKWD miało wspólnego z tworzeniem Państwa Izrael powiemy w astępnym odcinku" ;) ).

Rzekomy pogrom w Jedwabnem" jak już ktoś wspomniał powyżej to niestety bujda na resorach. Akurat mam (pomijając oficjalne źródła) informację z pierwszej ręki". Mój znajomy jako dziecko mieszkał w Jedwabnem. Sprawa niemieckich rygad egzekucyjnych" była już chyba gdzieś omawiana na forum. Jest udowodnione ich sprawstwo tego i innych w tej okolicy mordów na ludności cywilnej.

Pozdrawiam,
Michał

PS sprawą niejako poza tematem" pozostaje pytanie: czemu Kwaśniewski przepraszał za coś co nie miało miejsca i komu zależało na propagowaniu szkalującej Polaków książki grafomana Grossa. I na to pytanie odpowiedź jest niestety oczywista....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do korzeni tego postu ( zaczęło się od mentalności niemieckiej a juz mamy zloty motocyklowe ;-) )chciałbym wtrącic swoje trzy grosze:

1. Niemcy i Rosjanie zawsze będa nami gardzić dlatego że Polska to Boże igrzysko. Nie bedą nas szanować a my nie oczekujmy od nich szacunku - ja osobiscie mam ich w d...
2. Rudi - mój 82 letni znajomy z Bad Homburg ( k. Frankfurtu n.Menem) na dźwięk słów die rotte Armee" dostaje delirium tremens i nie chce o tym mówić bo to zbyt straszne. ( a facet był mechanikiem odpowiedzialnym za owoczesne" ( moderne ) silniki w bazie na pólnoc od Szczecina ( sic ! ) czyli nie był w żadnym z kotłów" tylko wiał az pod Lubekę.
3. NIemcy teraz sa zupełnie innym krajem i nie idealizujmy !!
To jest zbitka wielonarodowych kultur. Jechał ktoś metrem w Berlinie albo Frankfurcie ?? Panowie - tam Niemcy stają się powoli mniejszością .... Tylko patrzeć jak narodowe ruchy się będą odradzać ... NIech tylko Schroeder obetnie socjal i Szwaby rusza do roboty - bo jak narazie to czarni na nich pracują - kogo mam na myśli każdy chyba wie ...
4. W temacie Jedwabnego i masakry. Panowie - nie jestem zagorzałym antysemitą ale facetem patrzącym realnie na otoczenie ( nie inspirują mnie hasła radia M.) powiem wprost - gdyby nie II Wojna Światowa - teraz byśmy mieli ten sam problem co mają Palestyńczycy. Nagle pewnego dnia byśmy dowiedzieli sie, że : Sorka panowie - to jest nasza ziemia - bo nam ja Bóg wskazał i w ogóle to zjazd stąd !!"
Krew by się lała i tak.
Ale to rozważania w stylu co by było gdyby "

Panowie - jestem pewny że gdyby nawet w obecnym czasie znalazł się lider, który trafiwszy w odpowiednią strunę społecznej bolączki zaczął by kampanię w stylu wybierzcie mnie a uczynię świat lepszym " obojętnie w jakim kraju - mógłby doprowadzić do powtórki hitleryzmu. Nie byłoby to łatwe bo już nie ma wojen tajnych". Teraz Amerykanim wpadający w panice do meczetu i strzelający do typa sięgajcego ręką pod koc żeby się podrapać musi gęsto się tłumaczyć z ludobójstwa. Bo nagrały to kamery.

Pozdrawiam - kocur !

Ps. A jeśli chodzi o nasze sojusze" to niech mi będzie wolno zacytować Kazimierza Staszewskiego Kazika "

- - nie wierzę im k....om jak psom !! " - -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Istnieje taka powszechna opinia że własnie na antysemityzmie żydzi robią najwieksze interesy. Z drugiej strony jak ktoś wyraża niepozytywną opinie o żydach to nie musi byc odrazu antysemitą poprostu ma takie zdanie,czy np. ktoś powie że niemcy mają złą mentalnosc to odrazu automatycznie staje sie antyniemcem.Dlaczego to działa tylko w przypadku odniesienia do żydów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego,ze niewiadomo czemu u Żydów doszukuje się od wieków spisków, podstępów i zakusów na asze" ... Jakoś Żydzi nigdy nam niczego niezabrali, nieukradli natomiast Niemcy i Ruscy z pewną regularnością łupią nas od ponad TYSIĄCA lat a nadal ich nikt o nic niepodejrzewa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... jak zwykle biedni Żydzi, oni zawsze byli cacy i nigdy nic nikomu złego nie zrobili.Obecnie sami wieżdzają czołgami w osiedla mieszkalne i morduja cywili a jak sie ktoś odezwie to jest ANTYSEMITA wystarczy prześledzić ostatnie wydarzenia w palestynie.
Całkowicie zgadzam się z kocurem.
Czasami trzeba popatrzeć na rzeczywistość obiektywnie.

PS. antysemita to człowiek iepałający sympatią" do narodów semickich, a żydzi są tylko jednym z wielu, jakby ktoś nie wiedział to palestyńczycy są też semitami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antysemityzm jest głęboko zakorzeniony w polskiej"świadomości.A ze jestem świadomym Polakiem to identyfikuje się z przedmówcą.Mają swoją ziemię obiecaną to niech sobie na niej siedzą.Niech sie zbroją wyrzynają z Palestyńczykami byle sie ta ziemia obiecana tak nie rozrastała jak sie rozrasta bo w tym tempie za 200 lat cały swiat będzie Israelski:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gonicie w piętkę. Proponuje wam zmianę sematyki. Używajcie może słowa syjonizm zamiast semityzm. To uprości a przede wszystkim UŚCIŚLI temat waszych dywagacji. Bo rozumiem, że nikt z przedmówców nie pała antropologicznym antysemityzmem, natomiast nie wszyscy kochają syjonizm. Zresztą tak - jak nie pała do syjomizmu miłością znaczna część Żydów.
Pozdrawiam,
Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do prawdziwego tematu tego wątku, o którym już chyba niewielu pamięta.;) Chciałem zauważyć że mentalność niemców nie zmieniła się zabardzo. Sam byłem świadkiem jak w Auschwitz Birkenau dwie niemiki chodząc po obozie śmiały się na głos. Osobiście zbulwersowało to mnie bardzo. A teraz inny przykład na beszczelność niemców. Jadąc pociągiem jakiś starszy pan rozmawiał na korytarzu przez telefon. Grupka młodych naszych zachodnich sąsiadów na głos przedrzeźniała go i śmiała się na głos. Według mnie jednak nie oznacza to że cały naród nie umie się zachować. Jednak jego większość nadaje się do ponownego wychowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu- Niemcy od zawsze ślinili się na polską ziemię czemu wcale nienależy się dziwić- naszych przodków na kresy też nikt niezapraszał. Problem polega na tym,że w Polsce popularne jest myślenie,ze nasz kraj powinien być od morza do morza ale jeśli ktoś nam chce zabrać np Śląsk czy Wlkp to już są to zbrodnicze zakusy... I czemu do dyskusji o mentalności Niemców włączacie Żydów? - to jest objaw jakiejś manii prześladowczej!

p.s Antysemityzm - uprzedzenie, postawa wrogości w stosunku do Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego. Jako pierwszy tej nazwy użył niemiecki dziennikarz Wilhelm Marr w 1879 roku"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki jest kierunek Państwa Niemieckiego (słuszny zresztą i punktu widzenia ich państwowości). Widać to i w zachowaniu przeciętnych Niemców i ich politycznych przedstawicieli. Jako przykład - kontynuacja wątku poprzednika - wielu ze zwiedzających Osówkę czy Rzeczkę Niemców nie kryje dumy (!!!) z dokonań ich ojców.

Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się fragment artykułu, w którym pewien Niemiec mówił o obozach koncentracyjnych w stylu Wy (Polacy/Żydzi/itp..) utożsamiacie się podczas zwiedzania z więźniami, my (Niemcy) natomiast z ludźmi z wieżyczek strażniczych". Trudno chyba odciąć się od przeszłości i nie poddawać się emocjom gdy istnieje tak wyraźna różnica w postrzeganiu przeszłości między naszymi narodami. Samonakręcające się koło oskarżania i łagodzenia swojej winy również nie wróży niczego dobrego. Niedługo zabraknie naocznych świadków WWII i niechciałbym by we Francji mówiono o polskim ataku na radio w Gliwicach...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z Gazety Lubuskiej" z 29.01.Tytuł:Żadnej przyjaźni".Cytaty:Poniemieckie majątki powinny wrócić do prawowitych właścicieli-mówił Alexander von Waldow,który chce odzyskać pałac w ...-Nie mam całkowitej pewności,czy to Niemcy wywołali wojnę-dodał." Pan von Waldow... poinformował nas(obecnych właścicieli),że jego rodzina nadal jest właścicielem a my jedynie jesteśmy tymczasowymi posiadaczami...może nam ten pałac wydzierżawić na 10-20 lat...Ale potem będziemy musieli oddać..." Całość w GL".Jeśli naruszyłem prawo umieszczając cytaty,niech administrator to wykasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... niedługo stary dziad kipnie i będzie spokój...
a tak poważnie jeśli niemcy chcą rekompensat z tytułu wypedzeń i zagrabionych majątków to Polska powinna zarządać rekompensaty z tytułu strat wojennych, z tutułu straty ok. 5.000.000 obywateli, z tytułu 50-lat komunizmu i z tytułu 50 lat w rozwoju za Azerbejdżanem zaserwowanego przez ww. system... i wtedy nzawet polski żul nie będzie pił nic innego tylko Jack Daniels`a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michał zalogowany- podaj mi nazwiska tych warygodnych profesorów",kto wydal tą kłamliwą encyklopedię białych plam",czy jest zakończone śledctwo w Jedwabnym i jej werdykt,a takie pie...ły jak piszesz o pogromie w Kielcach to sam nie wiem ,nieważne czyja to była inspiracja ważne czyimi rekami to zrobiono POLSKIMI,tak samo jak wypedzenie Żydów w 1968 r.A o swoim koledze z Jedwabnego to dla mnie nie jest wiarygodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pradziadek walczył z niemcami, był powstańcem śląskim, dziadek zdezerterował z Wehrmachtu i tez walczył z niemcami, mój ojciec nie lubi niemców i ja też i jak będzie trzeba to także będe z nimi walczył !!! Po prostu niechęć do tego narodu mam we krwi.
Generalnie to gardze niemcami i nie mam do nich za grosz szacunku i wcale tego nieoczekuje o nich. To samo sie tyczy rosjan. To wrogie nam narody, które nami gardza i jak świat światem tak było jest i będzie czy się to komuś podoba czy nie i zadna zasrana unia europejska tego nie zmieni !!!

Takie jest moje zdanie i kropka .

d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d007-ty to masz poj...ne poglądy,zresztą jakie to poglądyto Chora Nienawiść, ale masz prawo takie mieć .Wolny kraj,nawet dla osób z bardzo poważnym zaburzeniem.
Pozdr.
ps.Kto normalny by Cię wziął do armii,ty byś też Polaków wyrzynał jakby mieli inny pogląd niż Ty.Nadajesz się doskonale do takiej formacji jak UPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę skończcie osobiste wycieczki.temat brzmi Niemiecka mentalnosc wiec krótko.Niemcy-rasa panów reszta podludzie stworzeni do wykorzystania.Niestety tak jest od wieków wiec ta dyskusja nic nie zmieni.Wspomnijmy historię-może ja się nie znam ale nie przypominam sobie aby kiedykolwiek niemiaszki zostały zaatakowane.zawsze byli najeżdżcą wiec o czym tu gadac.To poprostu kwestia czasu a DRANG NACHT OSTEN się powtórzy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie