Skocz do zawartości

Niemiecka mentalność


AQUATOR

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzam ten watek po właśnie przeprowadzonej rozmowie z kumplem na temat Niemców i ich moralności/mentalnosci.
Kumpel obejrzał ostatnio emitowane programy o Auschwitz i doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zrozumieć Niemców, którzy jego zdaniem po tym co zrobili powinni zapaść się pod ziemię" ze wstydu i odciąć od swojecj historii z lat II wojny. Ja uważam, że wina leży po stronie niemieckiej mentalności i moralnosci w myśl, której nazizm to niechlubny epizod w niemieckiej historii a np. Wehrmacht to iali rycerze" i bohaterowie narodowi. Choć cały cywilizowany świat wie o zbrodniach tak ss jak i wehrmachtu. Ciekawi mnie co myślicie o Niemcach jako o narodzie (będziemy niestety generalizować) z niechlubną historią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bardzo lubię Niemców, jestem przeciwnikiem obarczania narodu za chore wizje kasty" która wtedy rządziła. To co Niemcy zrobiły po wojnie zasługuje na głęboki szacunek, zbudowali wspaniałe demokratyczne państwo. Tylko wielki naród potrafiłby podnieść się takiej klęski jakiej doznały Niemcy po wojnie. Oficjalnie przyznali się do swoich zbrodni, w przeciwieństwie do innych krajów, których wciąż na to nie stać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że to niemiecki naród dał władzę chorej kaście". Hitler i jego ekipa zostali wybrani w wolnych demokratycznych wyborach. NSDAP nie rozpoczęła swoich akcji" po wyborach lecz od początku swojej działalności. Niemiecki Naród poparł ich ideologię, obarczając winą także i siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitz:To co Niemcy zrobiły po wojnie zasługuje na głęboki szacunek, zbudowali wspaniałe demokratyczne państwo. "
Jest pewnia nieścisłość:
W nich Usa po wojnie wpompowało miliardy dolarów,a w nas Zsrr ładowało ideologie Satlina.
A co do mentalności,to mają jaką mają.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej ich świadomość historyczna lezy i kwiczy.Większość z nich nie wieży lub nie chce wieżyć w to co ich ojcowie i dziadkowie robili tutaj nie spełna pokolenie temu.Starzy naziści mają swoje zjazdy i zloty.Młodzi wraz ze starymi mają w Reichstagu swoją partię i pochody przesączone symbolistyką nazistowskich niemiec.Opinia publiczna sie burzy ale podobnie burzyła sie w latach 20stych i 30stych nim Hitler doszedł do władzy.Historia lubi sie powtarzać i teraz nie powtórzy sie tylko dlatego że zjednoczona Europa i cała reszta dobrze niemców obserwuje i trzyma krótko za ryj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem że jak sie pisze albo mówi o zbrodniach popełnionych przez Niemców to musi być koniecznie dodane ze to zbrodnie hitlerowskich Niemiec lub faszystowskich Niemiec ciekawe dlaczego. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. obecnie bardzo widoczne jest zjawisko pisania przez Niemców historii na nowo, wybielanie i tłumienie faktów...patrz film upadek".
BLITZ jakby nie plan Marshalla to niemcy jako wielki naród" byliby 500 lat przed neanderdalczykami w rozwoju.
Co do tego krótkiego trzymania to też tego nie byłbym taki pewien a historia jak historia lubi się powtarzać.
A poza tym wszędzie można zobaczyc wycieczki starych niemców, chodzą i gadają u była moja kamienica a tu był sklep Hansa" szkoda, że jeszcze nie chodzą i nie gadają a tu ustrzeliłem swojego pierwaszego"... bez komentarza.
.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem gadają.Ja takiego skur...spotkałem we Włoskiej Restauracjii w Londynie.Wcinał kotleta i pił piwko a kiedy usłyszał polski język nie omieszkał wtrącić celem wyjaśnienia co on i jego odzdział ss robił w 39 i pózniej z takimi jak my polaczkami" Do dzis pluję sobie w brodę że nie skopalem mu wtedy d..y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było:( ale trzeba tez było zobaczyć tego dziarskiego starca.Butnego,zadziornego i przekonanego o swojej wyższości.Mnie poprostu zatkało.A kiedy było już po wszystkim to było zbyt pózno.Pozatym gdybym nawet dokopał jakiemuś dziadydze w środku Londynu to wróciłbym do domu z adnotacją w paszporcie a wcześniej posiedział za napaść i pobicie.Każdy medal ma awers i rewers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pozdrawiam.Apropos niemieckiej mentalności to opowiem wam pewną ciekawostkę z ycia wziętą" Mam znajomych w Dzienniku Bałtyckim którzy niegdyś opisywali sprawę niemieckiego turysty który podczas zwiedzania obozu koncentracyjnego Stuthoff" w sztutowie podargał swoje dokumenty,rozpłakał sie i wybiegł.Był o tym artykuł w Dz.B rok temu.Pózniej oświadczył że wypiera sie swojej społeczności i nie chce być niemcem.Nim sprawa ucichła został zatrzymany przez polską policję.Kiedy targnął sie nie udanie na szczęście na swoje życie w areszcie zainteresowała się tym w końcu strona niemiecka.Twierdzono co prawda że był szurnięty ale ponoć badania lekarskie nie wykazały żadnych psychicznych schorzeń...To tak w ramach ciekawostki by pokazać że są i wrażliwi(nad wrażliwi) niemcy..Speer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi Niemcy nie chcą wracać do historii,chca zapomnieć.I nie dziwię się im.Poważniej do tematu pdchodzą ci co zwiedzali obozy koncentracyjne.
Na przykładzie Szwajcarii.
Do Lublina w 2004 przyjechali uczniowie w wieku 14-15 lat w ramach współpracy między szkołami.Zwiedzali obóz Majdanek,chcieli zobaczyć jak to wyglądało.
I to dopiero była lekcja historii.Część szwajcarskiej wycieczki po tym co tam zobaczyło i usłyszało,miała problemy z żołądkiem(nerwy i sama myśl o tym co działo się w komorach gazowych),większość z nich płakała i nie była w stanie nic powiedzieć.
Szkoda,że tak mało Niemców przyjeżdża do Polski by przekonać się co naprawdę się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podyskutujcie o Polskiej mętalności i moralnosci, a jest o czym. Niemcy (przynajmniej zachodni)poradzili sobie z jarzmem winy za potworności II w.ś.Polacy no cóż nas nawet nie stac na obiektywne zbadanie i przyznanie się do mordu w Jedwabnym.Potrafimy najlepiej w świecie krytykować inne narody ,prawdopodobnie wynika to z jakiś kompleksów ,wreście można sobie poużywać na innych.Bez sensu ten wątek.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy nieźle narozrabiali podczas wojny, ale przeprosili, przyznali sie a nawet zapłacili odszkodowania. I choć nadal są butni i nadal patrzą złowrogo na wschód to jednak czasem wykazują odrobinę pokory. A tym czasem o wiele wiekszy nasz wróg (równie stary i zarzarty jak niemcy) w żywe oczy sobie kpi z historii i naszych pretensji i nawet w tamtym roku oświadczył że nie ma zamiaru przepraszać za Katyń. Adolf w jednym miał rację Czerwoni to największy wróg Europy i świata"
pzdr
BarNaba
aus Dt.Eylau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxikasek:) oczywiście że bez urazy.Pomysł miodny.Ja jedynie zapytałem go jaką dostaje rentę za zwyciężka wojnę z ludnością cywilną i dziećmi i czy zapomniał orderów? Dziadek mało mnie nie dżgnął widelcem i zapowietrzył sie biedaczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocian1 z całym szacunkiem fakty odnośnie jedwabnego nie są do końca znane, książka Grossa raczej ma niewiele wspólnego z prawdą, dane są zawyżone a jego opinia napewno nie jest obiektywna. tu masz link do postu: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=151749#151749 poczytaj. widze że TV zrobiła swoje. mi tez jest bardzo przykro z powodu jedwabnego jednakże oceniając polaków weź pod uwagę tzw. całokształt twórczości" oraz to jak wielu żydów społeczeństwo polskie uratowało. poszperaj nt. Instytut Yad Vashem, oraz medal Sprawiedliwy wśród narodów" wielu z nas może podać przykłady takich stodół gdzie zginęli ludzie (nie koniecznie Żydzi) tylko ta stodoła w Jedwabnem robi kariere z jednego powodu bo podobno podpalili ją polacy, i teraz mamy szum i sensacje.
PS. Kwaśniewski przeprosił za Jedwabne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie do 01111977, link http://www.slonsk.de/Slonsk/Aepo/Lambinowice.htm
Nie chcę się licytować kto robił gorsze zbrodnie, ale myślę że powinieneś to przeczytać. Każdy medal ma dwie strony i trzeba o tym pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest text kogoś z mniejszości niemieckiej? Dla nich zawsze byliśmy zbrodniażami.A największa zbrodnią był bilet powrotny z ciepłych domostw jakie sobie tutaj wybudowali.Jaka jest zgodność historyczna tego textu?Ktoś to sprawdził? Wydaje mi sie ze Ci sami ludzie mówią o polskich obozach śmierci" i o ufo w ogródku.Takie żródła prosze mi wybaczyć jedynie działaja mi na nerwy a jeśli nawet częśc tego jest prawdą to czego kolega oczekiwał od gnębionej i mordowanej przez lata ludności polskiej w stosunku do tych ludzi? Kwiatów? wspólnej kolacjii ze świecami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie