Skocz do zawartości

Samochody 508/18


Gebhardt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Czy może któryś z kolegów ma zdjęcie albo jakiś rysunek takiej wyciągarki od Pzinż 302? Bo zastanawiam się jak to cudo działało i - jak wyglądało? Do czego to było zamocowane?
(Dodam że wiem, że do tylnych kół)
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem. Jak w moim ulubionym skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju - Drzwi: powiem Panu, ciekawostka - innych nie ma:)
Wiem że wyciągarka jest zamocowana w bębnie na tylnym kole - ale nie wiem do czego/na czym dokładnie była tam zamocowana? Na osi? Na tarczy do której mocowana była felga?
Powiedzmy że koła się zakopały-jak ściągana była linka? Gdzie było jej wyjście? Jeśli samochód się zakopał to przy zwijaniu linki rył w ziemi chyba jeszcze głębiej utrudniając wyciąganie?
Poza tym byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcie takiej wyciągarki-liczę delikatnie że powinna się gdzieś nawet zachować minimum jedna sztuka- i może ktoś ma zdjęcia...
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałem nigdy zdjęcia owej wyciągarki ze zdjętą pokrywą. Sam chętnie bym się dowiedział jak to wyglądało.

Przypuszczam, że był to pusty w środku i otwarty z jednej strony walec przykręcany go bębna poprzez standardowe otwory w feldze przy pomocy nieco dłuższych śrub.

Nie mam pojęcia czy linka była przewożona na bębnach czy osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższe składance widać trochę detali tej wyciągarki. To jeden z najczęściej fotografowanych wraków PF 508/518 więc mogą wyjść jeszcze jakieś inne ujęcia.

http://i286.photobucket.com/albums/ll109/Jendrass/26c08638.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: Powiedzmy że koła się zakopały-jak ściągana była linka? Gdzie było jej wyjście? Jeśli samochód się zakopał to przy zwijaniu linki rył w ziemi chyba jeszcze głębiej utrudniając wyciąganie?"

Jeden koniec liny mocujesz do np. drzewa a drugi jest zamocowany na osi kola. Obracające się tylne koło nawija linę na wystającą oś i ... pojazd sam wyjeżdża z błotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie