Skocz do zawartości

najlepsza ksiazka i film o IIWŚ


stedke

Rekomendowane odpowiedzi

Książka? Nie wiem, ale Żelazny Krzyż" jest dla mnie najlepszym filmem o II WŚ (oglądałem go jak byłem bardzo młody - mały jestem do tej pory - i wywarł na mnie ogromne wrażenie, może dlatego?), poza tym jestem fanem Das Boot" i ścieżki muzycznej z tego filmu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Filmów obejrzałem sporo od pancernych" poczynając, a na nieszczęsnym Pearl Harbour kończąc. Do wielu mam sentyment i zawsze będę miał. Jednak ...czapki z głów przed Kompanią braci". Wiem, że to nie film, a serial. Oglądając to pierwszy raz poczułem się jakbym w tym uczestniczył.
Książka? Oczywiście HMS Ulisses" - nieżyjącego niestety Alistaira Maclean'a. Kto nie czytał polecam. Można w kościach poczuć chłód morza Północnego i tragedię wojny.

No i Panowie ...takich filmów i książek jest tyle, że aż głupio podawać jeden tytuł. Aż boli :(

Pozdrawiam
Andreos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apomniany żołnierz" mogę czytać i czytać choć ostatnio widziałem wspomnienia ze Staliningradu a aktualnie Guido Knopp SS przestroga historii".
Film to Das Boot", Szeregowiec Rayan" i wiele innych niekoniecznie zwiazane z II ale poruszających to co lubię mestwo, honor i realizm pola walki.
z szacunkiem
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka to w księżycową jasną noc" (nick zobowiązuje ;)
albo cieńka czerwona linia" (książka tak, film nie).

film? hmm, tutaj różnie.
do wielu wymienionych dorzuciłbym saints and soldiers", może nie jako najlepszy, ale na pewno godny uwagi.
no i stalingrad".

a z mniej poważnych, a bardziej rozrywkowych ylko dla orłów" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Stedke
Cóż zdania na temat tego filmu są podzielone ja jednak nie zauważyłem tam zadnych prób wybielenia Hitlera czy jego otoczenia, pokazano ich z ich słabościami i postawami w obliczu nieuchronnej klęski. Czy jest to obraz całkowicie obiektywny trudno dziś dociec , oparcie go na wspomnieniach byłych mieszkańców bunkra powoduje że jest on najbliższy żeczywistości.
W odrużnieniu do masowej produkcji z za oceanu film ten skłania do głębokiej refleksji i ma swój klimat
Jak już pisałem odczucia bywają różne, warto jednak ten film zobaczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę polecic jeszcze dosyć nową książke na naszym rynku pt. dradzona Armia" książka opisuje sytację w kotle Stalingradzkim. Napisana jest w formnie opowiadania, dużo własnych przemyśleń, świetne opisy charakterów poszczególnych postaci.Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie