Skocz do zawartości

Kolekcje-bagnety


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 569
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Witam serdecznie! Jestem poczatkujacym kolekcjonerem proszę o pomoc. To jest znany wszystkim bagnet werndl wz 1870- ten ma drewniane okładziny-mam dylemat czy takowe wystepowały czy sa najzwyklej dorabiane współcześnie.Ciekaw jestem równiez sygnatur na jelcu jesli chodzi o przynalezność do formacji woj.! Pozdrawiam i prosze oodpowiedź! L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Lester

Jesli chodzi o pierwszy bagnet to widzialem rogowe okladziny przy tych bagnetach. Ostatnia wersja na trzy nity miala okladziny drewniane. Musial bym zobaczyc bagnet z bliska zeby powiedziec czy okladziny sa z epoki czy robione - duzo lepsze zdjecia tez by byly pomocne.

Podaj dlugosc tuleii i jej srednice wewntetrzna tulejaka wtedy Ci pomoge. Przydalo by sie tez zdjecie robione z boku bagnetu razem tulei ramienia i glowni. Przypuszczam ze bagnet byl ostro podrasowywany"

Przyklad oznaczenia na bagnecie angielskim : strzalka i WD to oznaczenie departamentu wojny, pod korona E i 27 to Fabryka broni krotkiej w Enfield,
4/88 to wyprodukowany w kwietniu 1888r. Istnieja rozne kombinacje tych oznaczen. Moge je okreslic ale musisz wrzucic wyrazne zdjecie oznaczen.

Pozdrawiam
smuga_79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie