Skocz do zawartości

Kolekcje-bagnety


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 569
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Odys

Te bagnety byly produkowane w latach 1920tych lub na poczatku 30tych. Zostaly wyprodukowane do nieudanego karabinu belgijskiego dla kadetow, bagnety skrocono, nieznacznie zmieniono i przeznaczono na cele reklamowe"

Wypowiedz dalem w cudzyslowie bo to slowa Rogera Evans'a

Pozdrawiam

smuga_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ostatnio myslałem jak ładnie wyeksponować bagnety i uchronić je przed kurzem i innymi podobnymi sprawami owocem moich mysli jest ta gablotka 140 cm na 110 cm . koszt całosci wyniósł mnie jakieś 250 zł. materiał + robota fachowca 150 zł tylna płyta sklejka 1 cm 80 zł docięcie szyb ze starych okien 35 zł. no i troche lakieru . załośc prezentuje się bardzo łądnie i mieści naprawde sporo bagnetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem do dyspozycji parę propagandnowchy gablot które już u mnie leżały parę lat -pozyskałem kiedyś z pracy - i w końcu wziąłem zie za robotę bo bagnety leżały luzem narzazie zrobiłem dwie reszta jeszcze czeka :):) -miałem problem czy pozdejmować pochwy czy nie -ale w końcu wybrałem drugą opcje -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kiedyś znajomy też eksponował bagnety bez pochewek na ściane - same pochewki i żabki były oczywiście ładnie poukładane i złożone w piwnicy na regale w dwóch pudełkach . Niestety pewnego dnia rodzinka zrobiła generalne sprzątanie i segregację - jak to w życiu bywa pudełka po tej akcji zaginęły (pewno pojechały na wysypisko ).Ja tam wole eksponowac bagnety z pochewkami i żabkami , ładnie to wygląda no i w moim rozumieniu bagnet jest wtedy kompletny .Ładnie też wyglądają bagnety powyjmowane z pochewek no ale przy ponad 100 szt robi się już ciasno na ścianie . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smuga_79- o która gablotę ci chodzi czy tą pierwszą ? -tam nr7 - wykop bagnetu węgierskiego wz.35 a jeżeli chodzi o drugą to nr.7 Bredan jak podał 01dalton -ten mój ma jeszcze resztki mosiężnej tulejki-przerabiali go tak aby pasował do kb.Mosin -fotki mogę dać wieczorem -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy to niemiecki M. 1898/05 zwany potocznie lisciem. Nie widze dokladnie ale jak okladki sa czyste nie nacinane to moze byc uzywany przez Wojsko Polskie.

Drugi to rzadki banget zastepczy wzorowany na powyzszym produkowany w czasie I wojny swiatowej tez przez niemcy.

Trzeci rowniez niemiecki, zastepczy z rekojescia czesto wystepujaca przy zastepczakach z glowniami od bagnetow tulejowych. Wyglada ze ma obciety jelec.

Pozdrawiam
smuga_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie