Skocz do zawartości

Już nie ma Polskiego Września


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego POLSMOL - jak zwykle kolega wprowadza zamieszanie - to, że GRH Polski Wrzesień nie była zarejestrowana sądownie to nie znaczy, że nie istniała. Gdyby przyjąć taki prosty tok rozumowania to nie istnieje wiele grup rekonstrukcyjnych, m.in. Cytadela - bo nie są formalnymi stowarzyszeniami. Stowarzyszenie jest dobrowolnym zrzeszeniem ludzi działającym w określonym celu i takowy cel nam przświecał. Dzieki PW powstały grupy i żyją własnym życiem. Bez PW ich by nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał jazlowiak.

Aha, jedno wyjasnienie - Polski Wrzesień istnieje nadal jako organizacja, tylko juz nie stowarzyszenie rekonstrukcji historycznej. Co będzie dalej - info już wkrótce, także na tym forum.

Wszystkich , którzy sa zaintersowani rekonstrukcja wrześniową, a szczególnie bitwą nad Bzurą zapraszam do kontaktu z fundacją Polonia Militaris założoną przez jazlowiaka.

pozdrawiam

Jacek akagi" Haber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie niektórzy mają mniej szczęścia bo dla Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich [2 P.Uł.] im. gen. Józefa Dwernickiego" od złożenia pierwszych papierów przez uzupełniania i poprawki po otrzymanie z warszawskiego sądu wpisu do KRS-u trwało to niewiele wiecej niż 1 (słownie: jeden) miesiąc.
ps. to stowarzyszenie to m.in. tych 6 kawalerzystów (sekcja) z tegorocznej Bzury, których zdjęcia można oglądać w najnowszym owym Przeglądzie Kawaleryjskim"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
koni nie ... ale żałuje, że nie wycielismy szablami tej paskudnej obsługi niemieckiego działa :-))

ps. okejos czy ja mogę w końcu liczyć na ten filmik dokumentujący to przykre zdażenie. a tak przy okazji to podobno podczas podsumowania Bzury 2004 w dniu 27.11. ta wspaniała" grupa na rece jej dowódzcy" dostała podziekowania za kawaleryjską fantazję (notabene łamiącą ustalenia scenariusza), która podobała sie widzom - czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koni nie ... ale żałuje, że nie wycielismy szablami tej paskudnej obsługi niemieckiego działa :-))

ps. okejos czy ja mogę w końcu liczyć na ten filmik dokumentujący to przykre zdażenie. a tak przy okazji to podobno podczas podsumowania Bzury 2004 w dniu 27.11. ta wspaniała" grupa na rece jej dowódzcy" dostała podziekowania za kawaleryjską fantazję (notabene łamiącą ustalenia scenariusza), która podobała sie widzom - czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie