Skocz do zawartości

C7P z plugiem ?


cieciwa

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ....

Juz wszystko wiem, to co uznalem za plug saperski w istocie jest zniszczona lufa jakiegos dziala stojacego przed ciagnikiem.
Na drugim zdjeciu widac to wyraznie.

A czy istnieje jakiekolwiek zdjecie, lub inny namacalny dowod, ze cos takiego jak plug saperski do C7P/7TP bylo stosowane powszechnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie spotkałem się z żadnym zdjęciem, widziłem tylko rysunek 7TP z pługiem, który był zamieszczony w specjalnym numerze Militariów, poświęconym właśnie 7TP. Swoją drogą, te zdjęcia są ciekawe z innego powodu, gdyż widać lufy dwóch dział, zniszczone w identyczny sposób. Może w ten sposób chciano zniszczyć działa, aby wróg nie mógł ich użyć?
Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie na pewno nie, jeżeli nawet był...

C7P był przede wszystkim ciągnikiem zbudowanym na potrzeby artylerii. Największą ich liczbę /ponad 100/ otrzymała właśnie artyleria, zaledwie kilkanaście trafiło do wojsk pancernych w roli ciągnika ewakuacyjnego /choć nie do takich celów go projektowano/, a tylko 2 dostali saperzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest moździeż 220mm.
Przyjżyjcie się uważnie temu zdjęciu - to ta sama lufa!
Poza tym grubość płaszcz lufy moździeża 200mm był znacznie większa, niż grubość płaszcz tej rozerwanej lufy, którą widać na zdjęciu z C7P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie