Skocz do zawartości
bolas

rkm wz.28 - IMG 28 (p)

Rekomendowane odpowiedzi

dwie sprawy: czy ktoś ma jakies fotki rkm wz.28 na uzyciu niemieckim (lub innym) w czasie wojny ?

Niemcy oznaczali je IMG 28(p) - co oznacza to I" bo MG wiadomo i reszta tez I" MaschinenGewehr 28 (polnisch)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tym I", to się jakoś nie spotkałem, ale domyślam się, że chodzi o (I)nfanterie czyli piechoty.

Pzdr,

jotes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale to I jak Irena a nie L jak lekki :P ....

z takim oznaczeniem się spotkałem - nie wiem jak było naprawde czy był to IMG28(p) czy Mg28(p)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U Niemcow nie ma terminu eczny" KM. Jest albo lekki (leichte, stad litera L), albo Schwere, czyli ciezki KM.Cala tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajna fota, nie znam jej.Oczywiscie pozowana, bo ten celujacy nawet zamka nie odciagnal, co widac po zamknietym oknie wylotowym lusek A ten blizej, oblozyl sie pudelkami do naszego Browninga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne zdjęcie naszego RKM wz. 28 już jako IMG 28(p) . Zastanawiająca jest tylko ta taśma amunicyjna - w karabinie nie widać przeróbek pozwalających na jej wykorzystanie zamiast standardowego magazynka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taka ładna fota była z 28-ką - Niemiec w okopie z naszym rkm, na przedpiersiu polska ładownica na magazynki. Zima. Żołnierz w parce i białym hełmie o ile dobrze pamiętam. Dobra jakość. Miałem gdzieś na HDD i wsiąkło - wstawi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej
gwóźdź: oczywiście ta taśma jest tylko tak dla picu", tak se kolesie do zdjęcia położyli. Faktycznie jednak istniał BAR zasilany z taśmy, szwedzki m/1937 miał taką wersję. Ale o ile wiem, nie była produkowana seryjnie, gdyż nie działało to najlepiej. Taśmowy" moduł zasilania zamontowany był na dole, w miejscu gniazda magazynka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi