Skocz do zawartości

Wasze znaleziska podczas wakacji 2004


Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie o waszych znaleziskach wykopanych podczas tegoroczych wakacji. Piszczałki rozgrzane a wory pełne łupów? Co w tych worach?
Pola, lasy, łąki, chaty, wszelkie znaleziska naszej braci.

Pozdrowienia dla wszystkich poszukiwaczy skarbów.

YoWheris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czytałem Bjar_1 czytałem, jestem na bieżąco, ale jak sam wiesz twój tytuł brzmi Ruski Bród ..." a tu mogą się wypowiedzieć wszyscy.
Fanty miałeś naprawdę ekscytujące ale są jeszcze iine miejscówki. Czekamy więc na znaleziska z tych innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć,uważam iz bedzie to niezły temacik,i na dobry początek,sam pochwale sie kilkoma znaleziskami-kilkadziesiąt monetek(różne),kilka odznaczeń,kilka klamerek,sporo łusek,3 bagneciki,sztylecik HJ(ale bardzo słaby!),ruski hałm,troszke cześci od kordzików i wiele,wiele innej drobnicy.Kopie na terenach zachodnich polski,niestety fotek Wam nie podeśle bo niemam aparatu ani skanera!Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do rozkrecenia tematu!w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę saperek (nawet zachowały się sygnatury), bączek Austria z czapki, łuski, tzw. latarnię", jakaś niezidentyfikowaną bliżej iglicę, kawałek lufy (15 cm) z celownikiem, guziki niemieckie różne, węgierskie, nieśmiertelniki w różnych stanach, czyste, trochę narzędzi, plomby z puszek amun, jakiś ścisk mosiężny. I to chyba wszystkie lepsze fanty.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoooro porcelany, butelek, miedzioryt,monety,bagnety(98/5,84/98x2,Mosin91/30,Carcano1891Carbine),helmy M35,M40
manierki,menachy,puchy z maskami, niezbedniki,wszelkiej masci magazynki i tasmy, luchy, czesci do pojazdow itp.
Skromnie ale to dopiero 1/2 sezonu.
Powodzenia :-}
z szacunkiem
vonjeroth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
polski guzik wz 19, plomba z puszki po amo, pół polskiego orzełka, troche kul muszkietowych, mnóstwo łusek mosin, trochę łusek manlicher i mauser oraz łusek PTRD, jakies drobiazgi, cybowy guzik od bielizny, jak cos jeszcze sobie przypomne to napisze. Poza tym wakacje to jeszcze prawie miesiąc mam:)
pzdr
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też z Wielkopolski ziemie u nas co raz to uboższe, ale idzie coś jeszcze wyrwać. Moje wakacyjne znaleziska to klamra DRK i jedna LW pozatym 6 wronek LW w tym dużo potopionych i wieńće podobmie lecz najciekawsza jest odznaka flak.. ta z orłem LW mośondz wszystko z baraków LW 30 km od Poznańa, poza tyn mnustwo drobnicy guziki mewki troche monet.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj. Mazowieckie. Znalazłem 5 blaszek carskich 6 wstęg za zasługi w tym 3 małle 15 guzików carskie pruskie itp, 2 krzyżyki, luski 2 bączki w tym 1 oficerski (carskie), XIX pieczęć carską, manierke niemiecką i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wakacje to ja mialem cwierc wieku temu. Niestety.
Pochwale sie jednak:
pikelbauba pruska sztuk dwie, na szczescie bez wlascicieli.
szabla pruska w calkiem niezlym stanie
cos co kiedys bylo naganem chyba
krzyz zelazny sztuk pare
plus kupa drobiazgow

Pierwszy raz kopie na stanowiskach z I wojny swiatowej.

Powodzenia.

Moskwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie