Skocz do zawartości

Wasze znaleziska podczas wakacji 2004


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

no i końcówka tego znaleziska - bączki z czapek w kolorze artylerii, gapy z czapek, połowki liści, oznaczenia z pagonów: L, 1,2,3. Są to ciekawsze fanty z mojego" dołka, oprócz tego było mnóstwo aluminiowych klamerek, guzików d-ringów, karabińczyków itp. części z oporządzenia.
ale najciekawszy nasz fant zamieszczę na fotce poniżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba nasze najciekawsze znalezisko - lunetka Zeissa. Optyka sprawna, pokrętła sprawne... pewien gościu używał jej jako lornetki i podglądał sąsiadki...:)
oprucz tego 2 bagnety, maski w puszkach, butelki po piwie i kufle, oraz masa innych drobnostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok z góry... pozdrawiam BJARA!
PS.bjar, ja tych guzów naprawdę nie musiałem szukać... Szedłem na grzyby z rodzicami i same leżały na drodze. Jak nie wierzysz, to mogę zamieścić tu zdjęcie tej drogi, niestety już bez guzików, ale w trakcie ich wykopywania.
pozdrawiam wszystkich. wons &Co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pochwale się(lecz fotek niebedzie bo było to 2 lata temu i nikt zdjeć nie porobił),swoim i moich kolegów znaleziskami.Gorzów Wlkp, była jednostka wojskowa(miejsce już nieaktualne,gdyz stoi tam obecnie hipermarket TESCO,ponad tysiąc gózików WH groszków,z numerkami i kriegsmarine!ponad 300 kompletów gap(orzełek,wieniec,bączek),kilkanaście klamer WH,jedna SS,kilkanaście odznak za rany(stalowe),różne wpinki partyjne,około 1000sztuk numerków z szatni,około 30 nieśmiertelników wybitych,mnustwo troków,zaczepów,haków,było dosłownie wszystko-ELDORADO!!!ludzie z Gorzowa wiedza że to nie kit,ze tak było!Niestety pozostały tylko wspomnienia po miejscu!:)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to daję zdjęcie, gdyśmy póżną jesienią pojechali kopać za guziczkami. Od Zelt też mamy guziczki... tak około 150... tylko nie skanowałem, bo one takie powszechne...
Zastanawiam się, gdzie zostały wywalone przez sowietów odznaki i medale, sprzączki i takie tam. Przecież każdy garnizon posiadał własne składy? Tym bardziej że to była fest jednostka. W młodniku za naszymi plecami (na fotce oczywiście:))znaleźliśmy jeszcze inne zrzutowiska niepotrzebnych sowietom przedmiotów, jak np zapalniki DZ-35(chyba, bo nie pamiętam...)spalona ammo - w większości ślepaki zrobione z polskich mauzerków z 1939r,jak i Hasag'ów(ze zdobycznych magazynów przyfabrycznych).
Pozdr. won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na rekonesansowym wypadzie na polach strzelnicy z lat 1885-1950 :

- pociski 7,62 mm Mosin tepołukowe - 11 szt.
- pociski 11 mm Berdan - 8 szt.
- monetki carskie - 3 szt.
- 1 grosz z 1938 r.
- guziki bieliźniane - 7 szt.
- guziki rosyjskie zastępcze I w.ś. - 4 szt.
- guziki LWP - 11 szt.
- guziki WP przedwojenne - 2 szt.
- łuski 7,62 x 25 - 2 szt.
- łuska 'GECO' 7,65 mm
- łuski 7,92 x 57 polskie - 13 szt. (przeważnie ciekawe bicia z lat 20-tych)
- łuski 7,92 x 57 niemieckie - 2 szt.
- łuska 7,92 x 57 niemieckie I w.ś.
- łuski 7,92 x 57 czeskie - 2 szt.
- łuska 7,62 x 38R Nagant pierwszowojenna
- łuski 11 mm Berdan - 4 szt.
- mosiężna podkówka buta
- łuski 7,62 mm Mosin I w.ś. - 21 szt.
- plomba ołowiana
- wyciory mosiężne do karabinu (?) - 3 szt.

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem bjar_1!..nieźle,nieźle.. Ja wyskoczę w teren w weekend, jak coś znajdę to dam cynk.a tak przy okazji mógłbyś dać skana tych I wojennych ros. guzików zastępczych? mogłoby mi to pomóc w identyfikacji. z góry dzięki. pozdr. wons!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie