Skocz do zawartości

Vis 37


siwy wilk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam !!!
Nie pamiętam dobrze ale produkowali serię pamiątkowych, kolekcjonerskich VIS-ów na zewnątrz wyglądały tak samo nawet data była stara a w środku ponoć nabijali inny nr do rejestracji cena była coś ok. 9 albo 12tyś. Zł.(nie pamiętam dokładnie).
Pozdrawiam Piotr !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem plotkę ( może ktoś potwierdzi i stanie się ona faktem ), że nasi żołnierze dostali kiedyś na jakąś misję współczesne Visy, ale podobno nie sprawdziły się z powodu burz piaskowych.
Czy to prawda?

Pozdrawiam,
RG42

P.S. Mam na myśli oczywiście misje w okolicy ostatnich 15 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat z tymi replikami visow.
Czy ktos posiada zdjecie takiej ze stara dada np: 1936-1939???
Te ktore widzialem byly z lat 90-tych bylem nimi troche rozczarowany bo orzel byl inny i napisy na zamku byly nabijane a nie trawione jak w przedwojennych visach.
Do tego litery byly nabite troche krzywo.
Cena jak dobrze pamietam 3000 dolarow?
Troche drogo bo wartosc takiej repliki nie przekracza 2000
zlotych, to nie bylo lepiej jak juz sie uruchamia produkcje zrobic tysiace i sprzedawac na caly swiat
wieksze ilosci a taniej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to chyba prawda jest . W AW piszą :
,,Cena uzależniona będzie od wielkości produkcji(docelowo 1000 sztuk rocznie)i wstępnie szacuje się ją na 15 mln. złotych (ok.1000 USD)''
Komu jak komu , ale AW chyba wierzyć można.W końcu była i nadal jest niedoścignionym wzorem.
Swoją drogą dziś jest troche inny przelicznik dolara na złotówkki,niż na początku lat 90-tych.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, do Lucznika mozecie dzwonic, raz w rynne i raz w parapet.Fabryka dawno padla, od kilku lat siedzi tam syndyk i wyprzedaje, co sie da:) Ze 2 lata temu sam kupowalem kilkadziesiat bagnetow cwiczebnych i paradnych do Kalasza.Tak, jak zostalo napisane juz zrobiono kilkadziesiat sztuk ( na pewno wiecej, niz 26) i zapomnijcie, ze powstanie chocby sztuka wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do Rg42: Cześć bracie! Polska armia dostała pistolety Vist. Podobno miały być cacy, super i w ogóle, ale niestety wyszło inaczej. Tworzywo jakiego użyto do ich produkcji (oczywiście coś z plastyków) okazało się nie wytrzymywać obciążeń przy strzale... i klameczki" zaczęły się, krótko mówiąc sypać żołnierzom w rękach. Ot, tyle wiem na ten temat. Dodam, iż było o tym dość głośno w mediach. Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Łukasz! Tak, tylko, że WIST z zewnątrz niczym nie przypomina Visa. Już rozumiem - w mojej plotce chodziło o WISTA, tylko do mnie dotarła ona ze słowem Vis".
A jeśli chodzi o WISTA, to faktycznie - ma elementy kompozytowe (stalowy jest głównie zamek). Na pewno nie uwierzę w to, że się sypał. Widziałem porównanie WISTA z Glockiem 17 bodajże i Waltkiem P99 i WIST nie wyszedł zupełnie najgorzej.
Słyszałem, że produkcję WISTA szybko przerwano - czy to prawda?

Pozdrawiam
RG42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rg42 jak słyszy Wist to do niego dociera Vis, " jest automatycznie odrzucane (hehe :) ) A teraz na poważnie; Rg, słuchaj, ja pisałem to co wyczytałem bodaj na wp.pl. Nie znam Wista, nie widziałem go itd. więc nie wiem, może media przesadziły z tą niską jakością broni. Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Visa wykopka (nie powiem gdzie bo to dawno było).12 grudnia 1981 wieczorem wyjąłem go z ropy.A 13 rozpoczął się stan wojenny.Matka narobiła rabanu więc zabezpieczyłem jak się dało i zadołowałem".Szkoda ,ale później chodziłem i szukałem i szlak trafił.Szkoda ,szkoda,ale takie jest życie.Najgorsze że razem z Visem poszedł do piachu COLT 45 (niekompletny) ale można było dorobić brakującą sprężynę.
Pozdrawiam
Może kiedyś jeszcze trafię Visa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do pytania ...co bys wolal wykopac: visa czy 28-ke"? moja odpowiedz brzmi: 28-ke. I to jak marzenia maja sie spelniac wraz z cala obsluga i wyposazeniem. Najlepiej na bagnie ... ;)))))))))))))) Najlepiej zeby to bylo miejsce gdzie goscie z sekcji wywalili caly swoj sprzet - zapakowali go w foli (jaka szkoda ze jej nie bylo....) - pozniej w plastikowe beczki i gotowe ... :) Takie cos to bym mogl kopac ... a z moim pechem i wystuczonym zapalem to juz mi sie w tym roku nie chcialo chodzic po kolejne luski i inne duperele ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie