Skocz do zawartości

polsmol

Użytkownik forum
  • Zawartość

    3 064
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

polsmol's Achievements

0

Reputacja

  1. Zazdrdość i pewna frustracja ze strony zawodowych jest o tyle zrozumiała że WOT obnaża stan ich rodzaju wojsk. Warto podkreślić, że nie jest on wynikiem stworzenia WOT, ale niekompetencji, złej organizacji a może i złej woli leśnych dziadków. Struktury odpowiedzialne za zakupy dla WL słyną z niewydolności i niekompetencji. WOT dostaje dobry sprzęt bo ma własny pion zakupów podpięty bodajże pod specjalne. To, że PIS nie potrafił zrobić czystek w IU i innych strukturach to osobny temat.
  2. Wynika z tego, że topór wojenny zakopany. Oby to wyszło kolekcji na dobre choć szczerze mówiąc wolałbym aby MBP pozostało osobną instytucją.
  3. Może to wniesie coś do tematu. Moim zdaniem ten krajobraz bardzo przypomina okolice przeprawy na Bzurze pod Brochowem. Konkretnie jakieś 1 km na zachód od tej przeprawy. Byłem tam kiedyś z jednym znajomym. Pokazywał mi nawet miejsce wśród podobnych górek" gdzie znalazł wcześniej zrzutowisko z różnymi częściami samochodowymi. Według miejscowych były tam rozbite jakieś polskie samochody. Faktycznie jeszcze trochę złomu było w tym miejscu więc historia raczej prawdziwa. W tamtym obszarze były potężne zatory taborowe przed przeprawą więc sporo sprzętu mogło tam zostać porzucone choćby z braku paliwa lub szans na wydostanie się. To by wyjaśniało dość dziwne położenie tych pojazdów przy jednoczesnym braku śladów walki.
  4. To wygląda bardzo ciekawie. Szoferki z Fiatów 621 na podwoziach Chevroleta (model 1939?)
  5. Niekarosowany Chevrolet COE w roli ciągnika.
  6. Zdjęcie tego Fiata już było pokazywane na tym forum, ale fajnie, że teraz widać więcej szczegółów. Chętnie dowidziałbym się gdzie on się znajduje i czy są znane jego wojenne i powojenne losy. Równie chętnie poczytałbym o waszych wątpliwościach. W sumie materiału do porównań jest mało. Poza zdjęciami z epoki są znane jeszcze dwa egzemplarze. Jeden w Muzeum Techniki a drugi w prywatnej kolekcji (występował na rekonstrukcjach parę lat temu). W przypadku tego pierwszego tylna część nadwozia prawdopodobnie została dorobiona już w muzeum.
  7. Nie wiem czy już było PF 518 łazik http://waralbum.ru/wp-content/uploads/yapb_cache/pol_37_8601.d5lbyeotj6ogckw0s0cwc8swg.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg
  8. Żeby była jasność. Ja nie kwestionuję odpowiedniości rąk". Po prostu obawiam się, że stan czołgu może się pogorszyć. Szczerze mówiąc liczyłem, że ktoś rozwieje moje obawy. Niestety czujny nadzór konserwatora zabytków jakoś mnie nie uspokaja. W końcu w kilku muzeach dogorywają pod chmurką równie cenne zabytki podlegając taki sam nadzór. I znowu dla jasności. Ja nie twierdzę, że kolekcja Pana Kopczyńskiego jest jak MOB czy MWP. Aluzja dotyczy wyłącznie kondycji nadzoru konserwatorskiego nad zabytkami techniki w naszym kraju.
  9. Szczerze mówiąc jestem nieco zawiedziony. Być może MBP mnie rozwydrzyło swoim standardowym tempem prac. Trochę się martwię czy po wyciągnięciu pojazdu z bagna nie należałoby od razu przystąpić do konserwacji aby uniknąć szybko postępującej korozji (przykład Sdkfz. 6 z MBP). Na zdjęciu z artykułu widać czołg który został tylko umyty. Ciekawa rzecz to stwierdzanie, że Pan Kopczyński jest właścicielem" pojazdu. To zapewne zwykła kaczka dziennikarska". Czy ktoś zna jakieś szczegóły na ten temat?
  10. Coś czuję, że na zdjęcia z renowacji Valentyny nie możemy liczyć, ale może ktoś poda choć opis podjętych prac, efektów odmulania" itp. ?
  11. Tak się nieśmiało zapytam. Są jakieś postępy prac czy Valentyna nadal oczekuje na odmulenie w obecności archeologa?
  12. A jak się ma odbudowa? Czy już odmulono Valentynę?
  13. RKM-y wz. 28 lub ich Belgijscy krewniacy w muzeum w Pekinie 2 sztuki http://fastforwardlife.files.wordpress.com/2011/08/p1020870.jpg i jeszcze jeden http://www.axishistory.com/fileadmin/user_upload/m/museum-beijing-military-9.jpg
  14. Zwróćcie uwagę na kształt pokrywy silnika. To na pewno jest Renault.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie