Jump to content

Idontcare

Forum members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Idontcare last won the day on February 1

Idontcare had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Napisałem parę dni temu, jakby nie było na skrzynce to sprawdź spam.
 2. Jeden z kolegów zidentyfikował ten element jako dach od kabiny ciągnika Ursus :) W życiu bym nie wpadł, ale trafił. Wątek zamykam.
 3. Jak zobaczyłem to byłem przekonany że od Ziła 131, ale nie. Zdjęcie tylko jedno bo mnie spod płotu przegonił pies Baskerville'ów. Może ktoś skojarzy ciężarówkę, sam nie mam za bardzo pomysłów.
 4. Korpus od środka i element z tworzywa ze znaczkiem "V". nie upieram się, że przedwojenny.
 5. Elementy regulacji jakichś cięgien, tak myślę.
 6. Remanent garażowo-strychowy, może ktoś skojarzy któryś z tych elementów i przypisze do konkretnego pojazdu? Nie widzę żadnych czytelnych oznaczeń, jedynie na elemencie ze stożkiem (ostatnie zdjęcie, z prawej), który jest wykonany z jakiegoś tworzywa, jest znaczek "V". Kopułka firmy Magnet może być od Polskiego Fiata 508. Charakterystyczny jest element ze współśrodkowo umieszczonymi otworkami, wygląda jakby służył do pozycjonowania, tylko czego? Zdjęcia dodaję pojedynczo z uwagi na rozmiar.
 7. Skąd tego doktora wziąłeś :) Nie pamiętam, który to był numer, ale akcja była w sierpniu 2016, a materiał poszedł gdzieś dwa-trzy miesiące później.
 8. Masz oko :) Logo nie znajdę, bo te części poszły do kolegi, który przyjechał z lawetą. Fanty były naprawdę ciekawe, m.in. niekompletna stacyjka do PF508, części do Opla Kadetta K38 czy bębenkowy prędkościomierz do Czapajewa. Najstarsze graty zalegały w betonowym kanale od lat 30. Gość prowadził tam warsztat, części, które zostawały po naprawach, chomikował, stąd dwie lewe połówki silnika a nie cały. Jego syn, też mechanik i zawodnik motocyklowy, prowadził warsztat po wojnie, jednocześnie pracując m.in. w FSO. Jak byłem na sprzątaniu następnym razem, to znalazłem m.in. prototypowe odlewy obudow
 9. Jest i filtr :) A te półkartery to od VW Kubelwagen, jakieś blachy z komory silnika też były. Akcję opisałem w jednym z numerów Classicauto, naprawdę była to świetna przygoda.
 10. No to lipa :( Dziękuję Ci za zainteresowanie tematem i komentarz. Właśnie dlatego pytałem, że nie jestem przekonany co do pochodzenia tego drobiazgu. Masz rację, ludzie różne cuda opowiadają jeśli mają w tym jakiś interes. Może wybiorę się na wizje lokalną jak śnieg stopnieje.
 11. Info od właściciela, "polski samolot" nie musi oznaczać w tym przypadku, że polska produkcja, tylko że używany przez Polaków, co niestety poszerza obszar identyfikacji. Szopa do posprzątania, może być takich drobiazgów więcej i zastanawiam się czy warto się w to pchać czy to tylko podpucha. Raz już mi się taka akcja udała, rupieciarnia że strach, ale informacja, że dziadek mechanik chomikował części od lat 30 okazała się prawdą. Na dowód masz zdjęcie, nawet przestrzelony filtr powietrza do Harleya WLA się znalazł.
 12. Drobny ale charakterystyczny element, podobno z przedwojennego polskiego samolotu. Może ktoś skojarzy? Lepszych zdjęć nie mam, element nie jest mój.
 13. Pewnie że mogę, ale na razie wiele tam nie widać, może po oczyszczeniu coś wyjdzie. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że takiego zasilania nie stosowano w RDW-13?
×
×
 • Create New...

Important Information