Jump to content

Idontcare

Forum members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taki tekst na Onecie. Nie wiem co o nim sądzić. Może ktoś ma rozeznanie w temacie? https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-oblawa-na-uzbrojona-grupe-wystepujaca-w-mundurach-wehrmachtu/92t8lqj,79cfc278
 2. I to jest ok, na pewno zrobi, działa z dużym rozmachem. Bądźcie ludźmi i dajcie mu namiar na miejsce wydobycia tej z Nidy, jeśli ktoś ma. Chociaż... pewnie wie gdzie to było, siedzi w temacie nie od dzisiaj.
 3. Ten zewnętrzny wieniec robi wrażenie koła zamachowego jak w silniku spalinowym, ale z takim przeznaczeniem gryzie mi się to drugie, mniejsze koło. Nie widziałem takiego zestawu w napędzie samochodu.
 4. Woodhaven, czy te koła trafiły do Tank Huntera? Link na fb niestety już nieaktywny. Znalezisko mega.
 5. Spotkałem się jeszcze z taką symboliką, ze krzyż Jezusa stanął na grobie Adama (pierwszego człowieka), stąd symbol czaszki oznacza czaszkę Adama. Idea takiego zestawienia jest taka, ze odkupienie człowieka nastąpiło tam, gdzie sprzeciwił się on Bogu.
 6. Co do symboli to wygooglujesz, widać tam koronę cierniową, gwoździe, znak IHS, zakończenia ramion krzyża też coś znaczą. Sam krzyż nie kojarzy mi się z żadnym zakonem (Misjonarze Saletyni, Dominikanie, Franciszkanie - mają pewne indywidualne formy krzyża) ani bractwem czy stowarzyszeniem.
 7. Hm, no to szkoda, że poszło na przetop. A dawno to było? Może jeszcze leży na złomowisku? Jak masz kontakt z tą osobą to popytaj, może jeszcze coś znalazła? Auto niekoniecznie z Lend-Lease, bo ta akcja była już po wojnie. Jeśli rozbity to mógł nawet pochodzić z polskiej montowni Lilpop, Rau i Loewenstein. Mam skrzynię biegów i przednią oś od Chevroleta 157, też z pobojowiska, prawdopodobnie polski.
 8. To blok cylindrów, z jakiegoś 6-cylindrowego Chevroleta. Zmierz średnicę cylindra i w necie coś dopasujesz.
 9. Obejrzałem parę odcinków, nie rozumiem co można mieć do gościa. Żyje po swojemu, jeździ, nagrywa, kto chce niech ogląda, przymusu nie ma. Ja mam np. 600 km do Wilczego Szańca, szybko tam nie będę, a tu przynajmniej zobaczyłem relację sprzed paru dni co kto wykopał.
 10. Taki kocioł, pozostałość po lokomobili, czy ktoś potrafi zidentyfikować? Charakterystyczny jest nitowany kołnierz po lewej stronie. Nie miałem możliwości zatrzymania się, postaram się tam jeszcze wybrać.
 11. Tomekingnac, zastanawiam się, czy dobrze zrozumiałem, który wymiar podajesz. W PF618 jest jak widzisz, długość całości ok. 18 cm. Jeśli mierzyłeś w osi koła, to ja tego nie powtórzę, bo musiałbym rozebrać piastę.
 12. Tomekignac, jutro zmierzę zwrotnicę PF618, być może to od niego. Znaczek też by pasował. Jeśli okaże się, że to 618 to chętnie odkupię, mam pozostałości takiego auta.
 13. Mnie to pasuje na Iża 56, porównaj w necie.
 14. Paweł80, jeśli to gdzieś w naszych okolicach to możemy nawet jutro podjechać i odkopać. Odezwij się na mieczyslaw.plocica@mikrus.net.pl bo ja nawet nie mam do Ciebie telefonu. Patrząc na tę ramę obawiam się, że to coś z PRL, nie wygląda mi na starsze.
×
×
 • Create New...

Important Information