Jump to content

Idontcare

Forum members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Idontcare

 1. O, serdeczne dzięki! Teraz to naprawdę jestem zdezorientowany... Zastanawiam się jakie one mają bicia na misce olejowej. Muszę ten Kraków odwiedzić :) podzielę się tym co zarejestruję.
 2. Dzięki za link, faktycznie znam ten silnik tylko nie skojarzyłem z tej perspektywy no i nie wiedziałem że ma polski gaźnik. Tak, to tłok i korbowód nr 3, niestety bez stopy. Za to w denku korbowodu znalazłem dwie bryłki metalu, które po wyczyszczeniu okazały się nakrętkami stopy korbowodu. Przy rozbiórce mojego silnika wychodzą różne ciekawostki, dwie załączam. Pierwsza to numer 892, cudem zachowany na dolnym półkarterze. Oczywiście połówki karteru były numerowane po to, żeby nie pomylić ich przy składaniu (dla niezorientowanych - otwory korpusu dzielonego w osi są obrabiane w złożeniu, p
 3. No proszę, nie wiedziałem że mają Juniora w MWP, bardzo ciekawe jaka jest jego historia. Z moim silnikiem został znaleziony kolektor ssący do Juniora, więc silnik też pewnie był. Można przypuszczać, że ktoś go po wojnie znalazł i wywiózł na złom.
 4. Jednak znalazłem :) Autor podpisał się u dołu po lewej. U mnie na dysku jest od 2018 roku, ciekawy jaki jest stan tego auta dzisiaj.
 5. Resztki ciężarówki też tam są, gdzieś mam zdjęcie z górną częścią kabiny (w strzępach), ale w tej chwili nie znajdę. Te, które wrzucam, były dostępne w sieci.
 6. Mam książkę z 1952 roku po polsku pt. Instrukcja o obsłudze i użytkowaniu samochodów FIAT mod. 666 N7, 666 RN, SPA mod. A.10000. Skoro Ministerstwo Transportu Drogowego i Lotniczego wydało taką instrukcję, to przypuszczam, że sprowadzono wcześniej do Polski większą liczbę takich pojazdów.
 7. Napisałem parę dni temu, jakby nie było na skrzynce to sprawdź spam.
 8. Jeden z kolegów zidentyfikował ten element jako dach od kabiny ciągnika Ursus :) W życiu bym nie wpadł, ale trafił. Wątek zamykam.
 9. Jak zobaczyłem to byłem przekonany że od Ziła 131, ale nie. Zdjęcie tylko jedno bo mnie spod płotu przegonił pies Baskerville'ów. Może ktoś skojarzy ciężarówkę, sam nie mam za bardzo pomysłów.
 10. Korpus od środka i element z tworzywa ze znaczkiem "V". nie upieram się, że przedwojenny.
 11. Elementy regulacji jakichś cięgien, tak myślę.
 12. Remanent garażowo-strychowy, może ktoś skojarzy któryś z tych elementów i przypisze do konkretnego pojazdu? Nie widzę żadnych czytelnych oznaczeń, jedynie na elemencie ze stożkiem (ostatnie zdjęcie, z prawej), który jest wykonany z jakiegoś tworzywa, jest znaczek "V". Kopułka firmy Magnet może być od Polskiego Fiata 508. Charakterystyczny jest element ze współśrodkowo umieszczonymi otworkami, wygląda jakby służył do pozycjonowania, tylko czego? Zdjęcia dodaję pojedynczo z uwagi na rozmiar.
 13. Skąd tego doktora wziąłeś :) Nie pamiętam, który to był numer, ale akcja była w sierpniu 2016, a materiał poszedł gdzieś dwa-trzy miesiące później.
 14. Masz oko :) Logo nie znajdę, bo te części poszły do kolegi, który przyjechał z lawetą. Fanty były naprawdę ciekawe, m.in. niekompletna stacyjka do PF508, części do Opla Kadetta K38 czy bębenkowy prędkościomierz do Czapajewa. Najstarsze graty zalegały w betonowym kanale od lat 30. Gość prowadził tam warsztat, części, które zostawały po naprawach, chomikował, stąd dwie lewe połówki silnika a nie cały. Jego syn, też mechanik i zawodnik motocyklowy, prowadził warsztat po wojnie, jednocześnie pracując m.in. w FSO. Jak byłem na sprzątaniu następnym razem, to znalazłem m.in. prototypowe odlewy obudow
 15. Jest i filtr :) A te półkartery to od VW Kubelwagen, jakieś blachy z komory silnika też były. Akcję opisałem w jednym z numerów Classicauto, naprawdę była to świetna przygoda.
 16. No to lipa :( Dziękuję Ci za zainteresowanie tematem i komentarz. Właśnie dlatego pytałem, że nie jestem przekonany co do pochodzenia tego drobiazgu. Masz rację, ludzie różne cuda opowiadają jeśli mają w tym jakiś interes. Może wybiorę się na wizje lokalną jak śnieg stopnieje.
 17. Info od właściciela, "polski samolot" nie musi oznaczać w tym przypadku, że polska produkcja, tylko że używany przez Polaków, co niestety poszerza obszar identyfikacji. Szopa do posprzątania, może być takich drobiazgów więcej i zastanawiam się czy warto się w to pchać czy to tylko podpucha. Raz już mi się taka akcja udała, rupieciarnia że strach, ale informacja, że dziadek mechanik chomikował części od lat 30 okazała się prawdą. Na dowód masz zdjęcie, nawet przestrzelony filtr powietrza do Harleya WLA się znalazł.
 18. Drobny ale charakterystyczny element, podobno z przedwojennego polskiego samolotu. Może ktoś skojarzy? Lepszych zdjęć nie mam, element nie jest mój.
 19. Pewnie że mogę, ale na razie wiele tam nie widać, może po oczyszczeniu coś wyjdzie. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że takiego zasilania nie stosowano w RDW-13?
 20. Moja prywatna, chociaż jakoś związana z tym, że od trzech lat pracuję w PWR i obok tematów motoryzacyjnych zacząłem interesować się lotnictwem. Firma owszem poszukiwała kilka lat temu takiego silnika, zrobili akcję informacyjną ale bez skutku. W tym czasie, według tego co wiem, pojawił się na sprzedaż tylko jeden silnik - ten który gregorywp wrzucił do tego wątku i trafił on do prywatnej osoby. W internecie można znaleźć 3 zachowane silniki PZInż Junior i 5 PZInż Major (ten piąty to mój). Co do mojego to dowiedziałem się, że został on znaleziony w dawnym rowie melioracyjnym (teraz wysch
 21. No to dam Ci znać jak będę myślał o sprzedaży. W tej chwili czeka go cierpliwe usuwanie produktów korozji i próba demontażu, zaczynając od głowic, a jeśli się to uda to rozruszanie mechanizmów. Nic na siłę. Cylindry zachowały się w pięknym stanie, z farbą, jak nowe, podobnie zawory z prowadnicami. Wał korbowy nie jest uszkodzony. Z plusów to chyba tyle ok, jeszcze elementy mosiężne są w świetnym stanie, ale one tak zawsze mają. Woodhaven, serdeczne dzięki za Twój wkład w możliwość sprowadzenia tego silnika do Polski!
 22. Erih, mam podobne skojarzenia. Próbowałem z ciekawości poszukać przez google takiej ale na szybko nic nie wyszło.
×
×
 • Create New...

Important Information