Skocz do zawartości

YARD

Użytkownik forum
  • Zawartość

    2 019
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez YARD

  1. Plac, koszary, Kernwerk ,1940r
  2. Fosa i brama od wnętrza. 1940r
  3. Fotka wykonana z fosy na bramę południową do Kernwerk'u , grudzień 1940r.
  4. j.w.
  5. Stanowisko działka ppanc. PaK 3,7 cm przd poznańskim Bazarem. W dniach 12-25 września 1939 roku Bazar był siedzibą Sztabu Generała Dowodzącego w Mieście - gen. von Schenkendorfa. Ze zb. Stowarzyszenia POMOST
  6. Wiosna-lato 1945r, ul. Ratajczaka (przy M-piku :) @ensiferum3 - link znam jak widać po załączonych fotkach z Bundesarchiv", myślałem że coś ciekawego znalazłeś? :( c.d.n...
  7. Wysadzony przez polskich saperów, most na Cybinie między Śródką a Ostrowem Tumskim - jesień 1939r.
  8. Stary Rynek, foto od ul. Wodnej w kier. figury św. Jana Nepomucena.[chyba wrzesień 1939]
  9. Jeszcze raz ul.Fredry, ok. roku 1939-40.
  10. Zakład fryzjerski przy ul.3 Maja ,z prawej właściciel tz. Baltendeutsch".
  11. Poznań, dzisiejszy pl. Wolnośći, przed bankiem WBK. (foto z albumu rodzinnego) Fiat 1500, model zdaje się 1938. Grendel" dzięki z ident. auta.
  12. Brama południowa do Fortu Winiary
  13. Jak to kiedyś napisał @bucka:Delikatne wskrzeszenie tematu jako nawiązanie do zbliżającej się rocznicy zakończenia walk w Poznaniu w lutym 1945 roku..." Kolejna fotka z Rynku Wildeckiego. Oczywiście cdn...
  14. Poznań,róg ul.F.Stablewskiego i Głogowskiej, widok na obecne VIII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza.
  15. Biblioteka Raczyńskich i niemieckie samochody.
  16. Budynek Arkadi[EMPIK] przy pl.Wolności
  17. Ul.Ratajczaka [Ritterstrasse], biały budynek na koncu ulicy - dzisiejszy MPIK.
  18. Poznań ,ul.Fredry przy skrz. z ul T.Kościuszki. Fotka była już w innym wątku, ale tu też pasuje.
  19. Poznań, pl.Wolności, kadr z niemieckiej kroniki filmowej.
  20. Poznańska Pantera z Golęcina, ma raczej mało wspólnego z walkami w Festug Posen, ale fotka taka poznańska ;) Foto wykonano na terenie WSOWPanc. [ na oko początek lat 60 ?] To ten czołg który podczas transportu niszczył przydrożne latarnie, niechciał iśc do huty. Fotkę wklejam za aprobatą admina forum http://forum.muzeumbronipancernej.pl/index.php
  21. Żołnierze Wermahtu i policjanci na moście, w tle Katedra, jesień 1939r.
  22. Is-2 na 99% Poznań, gdzieś na Wildzie. Nie mogę znaleść opisu do fotki, gdzieś było nazwisko oficera. cdn...
  23. Przeglądałem temat i nie znalazłem tej fotki. Isy-2 na dzisiejszej ul. 28 czerwca 1956r, na wysokości zakładów Cegielskiego, jada w kier. centrum. Dużo fotek z Isami, w tym też z Poznania tu: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?135408-IS-2-tank-photos Już wkrótce owe" fotki w temacie :)
  24. Fotka wykonana w lutym 1942r na terenie koszar przy ul.Bukowskiej. Na fotce z policjantami w lewym górnym rogu napis Thankparade in Posen august 1940"[albo coś koło tego], czyliby się zgadzało, parada po wygranej w Francji.
  25. Poznań, 1940r. Policjanci,gestapowcy i hj-ty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie