Skocz do zawartości

YARD

Użytkownik forum
  • Zawartość

    2 019
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez YARD

  1. Foto podpisane Poznań 1945 Soviet tommy-gunners" ;) Tutaj, na b. fajnym forum o Poznaniu kolega zapodał fotki z bombardowania miasta i lotniska na Krzesinach. http://twierdzapoznan.ovh.org/viewtopic.php?t=291 http://twierdzapoznan.ovh.org/viewtopic.php?t=290
  2. Poznań, 10,1940r, przyjazd dzieci z Berlina, widoczny Dw.Zachodni. Fotka z 2009-05-26 15:28:26 ,na 100% Poznań, widoczna wieża kościoła św. Anny, stadion Energetyka" ok. dziśiejszej Areny".
  3. Foto z cyklu Rekordy Guinnessa" - najdłużej budowana autostrada na świecie. ;) Już Niemcy budowali w 1941 i do dziś końca nie widac.
  4. Hans Frank w Poznaniu [ul.Św.Marcina, przed Zamkiem ?]
  5. Niemieccy strzelcy motocyklowi" na ulicach Poznania.
  6. Poznań, pl. Wolności
  7. Witam, proszę o rozpoznanie miejsca gdzie wykonano foto. Data 03.07.1943 Posen.
  8. Niemiecki policjant kieruje ruchem na skrzyżowaniu ul. 27grudnia i ul.Fr.Ratajczaka, podobne fotki już były wyżej.
  9. Ludność cywilna i żołnierze przed zamkiem cesarskim w Poznaniu.
  10. Fotka z maja 1941r [z e-bay]. Dworzec Główny Poznań, niemiecki transport.
  11. Zbiórka jeńców na dziedzińcu przed fortem VIII. [Czy ktoś rozpoznaje jeńców? tylko Anglicy?]
  12. Fort VIII, żołnierze niem. i jeńcy na moście przed bramą.
  13. Fort VIII, jeńcy,niemiecki oficer i brama forteczna.
  14. Jeńcy angielscy, fort VIII, widać blockhaus obrony wejścia.
  15. Zbiórka jeńców w fosie fortu VIII. W fortach VIII, Pritwittz i Roucha mieściły się oddziały Stalag'u XXID. Przebywali tam Anglicy, Francuzi, Polacy.
  16. Brama wjazdowa na dziedziniec Fortu VIII i jeńcy.
  17. Główne wejście do Fortu VIII (Grolman). Jeńcy angielscy.
  18. Fort Pritwittz, jeńcy francuscy.
  19. Jeniec-murzyn [no bo chyba nie afro-amerykanin?] i inni jeńcy z Francji.
  20. Ten sam jeniec, Niemiec inny.
  21. Fotki z fortu Prittwitz. Jeniec francuski [senegalczyk?]
  22. Remont Zamku, fotka wykonana na skrzyż. ul. Św.Marcin-Kościuszki. [ok.1940 roku]
  23. Port rzeczny na Warcie, widoczny most Chwaliszewski, Ratusz. [ok. roku 1940]
  24. Wieża Górnoślaska i drogowskazy.
  25. Żołnierz niem. na tle Palmiarni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie