Skocz do zawartości

Catadero

Użytkownik forum
  • Zawartość

    4 119
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana Catadero w dniu 8 Luty 2024

Użytkownicy przyznają Catadero punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Catadero's Achievements

37

Reputacja

  1. DKW Luxus 300. Pod koniec lat dwudziestych ZSRR zakupiło (a nie ukradło wzór jak się powszechnie sądzi) licencję na DKW L300 i od początku roku 1930 w niewielkiej ilości (do 10 sztuk) rozpoczęło się składanie z niemieckich i radzieckich elementów motocykli. Fabryka znajdowała się w Leningradzie na terenie wytwórni traktorów Krasnyj Oktiabr. Dawno temu takiego radzieckiego L300 Krasnyj Oktiabr miałem okazję upolować w okolicach Biełegostoku. Pochodził z drugiego roku produkcji (numer silnika 60cośtam). Na długiej, solidnej dźwigni zmiany biegów miał wtłoczony napis "Krasnyj Oktiabr" i fartuchowe opony firmy "Szinnyj Zawod Moskwa". Kiedyś, chyba na terenie ZSRR (albo Rosji?) poszukiwacze wykopali całego L300. C.
  2. Worochta 1930. Na zdjęciu Harley Davidson z roku circa 1913. Około 1000 cm3 pojemności z dwucylindrowym "ślepakiem" typu IOE.
  3. Hm... Jeśli to jest taki guziczek, to ciekawe czemu miał służyć. Wygląda na wytarty albo już tak niekontrastowo był wybity. A swoją drogą tyle zachodu dla wykonania ozdóbki (?), która nie wiadomo czemu miała służyć. Dziękuję za odzew i identyfikację. C.
  4. Kiedyś wpadł mi taki "pin". Że amerykański - widać. I nie udało się nic dodatkowo ustalić. Prawdopodobnie wykonany ze stali niemagnetycznej i nierdzewnej. Brak mocowań z tyłu.
  5. Jeśli przed nazwą zakładu jest VEB to to jest firma z NRD (DDR).
  6. forum odkrywcy pojazdy artyleria str.74 z dnia 12.04.2010
  7. Kiedyś, gdy "Odkrywca" był żółty a logo to był szczurek-wędrowniczek zrobiłem pisanki/drapanki o tematyce poszukiwawczej. Zanim jajka zostały pożarte zrobiłem fotkę dwóch (szkoda, ze tylko dwóch) i dzisiaj niespodziewanie, szukając czegoś zupełnie innego, natrafiłem na odbitkę. Tak to wyglądało:
  8. D 35 MAZUR
  9. Chyba do druku wizytówek. Nazwisko "BOGUSZ", wcześniej imię. Pod spodem adres (...) "koło Otwocka ul. "(...) Ostatnie zdjęcie - "Zdzislaw S (albo J ).
  10. Coś takiego stanowiło element piły tarczowej - za tarczą piły do rozdzielania materiału odciętego. C.
  11. Na fotografii napis informuje - WYSTAWA ROLNICZA". Wygląda na czas, kiedy zamek był odbudowywany przez polskie władze. Co ciekawe, na stronie zamkilubskie.pl/dubno/ umieszczone jest dość szerokie zdjęcie frontu zamku z tego samego okresu, ale odwrotka! Nie udało mi się zidentyfikować herbu nad bramą. C.
  12. Już w drugiej wojnie doceniono, ze nie ważne na czym lecz ważne by szybko (lub szybciej niż na piechotę).
  13. Tak jest, piecyk. Ale na pewno używany przez dywizję SS Wiking
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie