Skocz do zawartości
  • 0

odznaka-czaszka


Herbert

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Na czaszke SS chyba jednak nie wyglada, jest nawet na to za duza, bo mozna opisac" na niej kwadrat 5x5 cm.
Faktycznie zostala wylowiona, przez przypadek, za pomoca wedki z Wisly w Warszawie (ale bez rybki). O dokladna lokalizacje bede musial zapytac, bo to nie ja bylem tym szczesliwcem. dzieki za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą wędki! No to naprawde niesamowity traf. Jezeli w Warszawie to rzeczywiscie moze byc to czacha pruska - o tym, ze nie jest to niemiecka z II Ws. swiadczy tez metal, z ktorego ja wykonano (mosiadz?) no i dosc archaiczny wyglad. Na forum byl juz poruszany temat pruskich huzarskich czaszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja czaszka jest sporo mniejsza od tej pruskiej i ma jednak troche inny charakter", ale dzieki za pomoc-calkiem mozliwe, ze masz racje.
Bardzo jestem ciekawy co to jest dokladnie, mam ja od kilku lat, ale myslalem, ze nie ma charakteru militarnego. Jezeli macie jakis pomysl, gdzie poszukac to prosze o linki czy moze kontakt do kogos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja czaszka jest sporo mniejsza od tej pruskiej i ma jednak troche inny charakter", ale dzieki za pomoc-calkiem mozliwe, ze masz racje.
Bardzo jestem ciekawy co to jest dokladnie, mam ja od kilku lat, ale myslalem, ze nie ma charakteru militarnego. Jezeli macie jakis pomysl, gdzie poszukac to prosze o linki czy moze kontakt do kogos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do tej czaszki wątek cywilny" - pogrzebowy, procesyjny, pielgrzymkowy itp. Może to być element okucia trumny, czy karawanu, część krzyża (pod postacią Chrystusa ukrzyżowanego niekiedy spotyka się podobny symbol), czy sztandaru procesyjnego itp.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki! Tyl wyglada w ten tak... jest dziurka i dwa olce". Jeden jest cienszy i zakrzywniony, wiec moze to bylo przypinane na taka jakby szpilke?
Co do cywilnego pochodzenia to nie mam zielonego pojecia co to moze byc. Moze zgubil to jakis metal lub punczur ;)Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie