Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Policzanin

Poznajmy się (tylko Szczecin i okolice)

Recommended Posts

Witam.
Szczecin Prawobrzeże
Ogólnie pojęta eksploracja, fortyfikacje i czasami coś ze sportów ekstremalnych...

Pozdrawiam

Konger

Guest
Cześć. Gumieńce. Chodze po Wale Pomorskim. Zbieram w lesie wszystko co żelazne. Niewypałów nie ruszam. Zimą raczej czytam. Czekam na wiosnę - to raj, zero komarów, liści i traw. Jesienią też można troche polazić. Myślę o Dąbiu - ponoć nieźle się tam Niemcy bronili. So ?

I to nieźle. Mam kolegę, który zna weterana, który zaraz przed wkroczeniem Rosjan widział jak kilkanaście niemieckich ciężarówek pojechało gdzieś do centrum Dąbia i nigdy stamtąd nie wyjechało, nikt ich później nie widział... Jak kolega wróci z wojaży to zapewne udamy się do tego gościa...
A kto wie, w którym dokładnie miejscu rozbił się jakiś samolot pasażerski w Puszczy Bukowej? Ponoć na obecnym Bukowcu, chociaż mam jeszcze inne namiary...

pozdro

Konger

Guest
Szczecin-lewobrzeże. Co do samolotu i Puszczy Bukowej:http://www.spectrum.com.pl/puszcza_bukowa/
Bardzo ciekawa stronka.
W ciężarówki w Dąbiu nie wierzę. Ponieważ: Jeżeli ten weteran jest prawdziwy, to musiałby być Niemcem. Posiadam bardzo dużo literatury na temat walk o Szczecin (większość niedostępnej w Polsce-niemieckiej, duńskiej i holenderskiej). Opisano tam dokładnie walki w Dąbiu. Walki uliczne były o wiele cięższe niż te , które można było zobaczyć w Szeregowcu.." Spielberga-ludzie nie myśleli o ukrywaniu czegokolwiek, tylko o wyniesieniu głowy stamtąd. Co zresztą potwierdzają weterani z 9 Dywizji Spadochronowej, której oddziały tam walczyły i z którymi miałem przyjemność rozmawiać. Oho, widzę, że wyszedł mi bardzo pouczający ton - mea culpa - ale chodzi mi o to, żebyście niektóre informacje traktowali bardziej krytycznie. Zainteresowanych poradami odsyłam na mojego mail'a.

Guest
Piotrek - DĄBIE
Ciekaw jestem tych szczegółw na temat walk o Dąbie

Witam obszar poszukiwan Szczecin Prawobrzeże. Obecnie Dąbie (czemu ja nigdy nie moge spotkac zadnego poszukiwacza w lesie , a jestem czesto )Chetnie wybiore sie w teren z kims kto nie zbiera rozrywek .

Witam
Piotr22 chętnie udam się na jakąś wspólną wyprawę w okolice Szczecina...zawsze to raźniej i bezpieczniej...
Mam też pytanie do kolegi który podał link na Stowarzyszenie Pomorze, chętnie wziąłbym udział w jakimś spotkaniu jeśli takowe mają miejsce w najbliższym czasie...
a czy Zachodniopomorskie Towarzystwo Poszukiwania Zabytków i Militariów ma jakąś stronkę www, szukałem ale googl nic na ich temat nie znalazło..
Na jakiej zasadzie funkcjonujecie, jak władze odnoszą się do poszukiwań w Waszym wydaniu"?
Pozdrawiam

Ook my ze slonka troche latamy po lesie takie tam a Z.T.P.Z.i M.nie ma swojej strony na razie a kopiemy wszedzie i nie ukrywamy sie staramy robic to wmiare legalnie ale...

Guest
witam witam piotrek,paweł,krzysiek.zaczynamy ale się staramy.podziemia szczecina

Goleniów.
Nie widziałem nikogo na forum więc chyba jestem jedyny z tej miejscowości. Mam wykrywacz, mam magnes, kilka fantów itd..
aha ostatnio znalazłem butelkę poniemiecka z goleniowskiego browaru ale niestety pobita.. jeśli kogoś interesuje to mogę pokazać miejsce... są też butelki ze szczecina, nie znam się na tym ale napis stettin jest ;]
jak coś to piszcie
gg 1833920

Pozdrawiam poszukiwaczy ze szczecina i okolic
Już drugi sezon mój Withes rdzewieje-polecam się- jestem dyspozycyjny.
Co do walk o Dąbie to w Szczecinie żyje weteran walk który w mając 18 lat w randze podporucznika ( Riazań) dowodził 4 działkami i sporo mi przekazał na temat walk w Dąbiu ( snajper ustrzelił mu tam amunicyjnego) i o tym jak współpracowali" z Rosjanami.
Między innymi obalił mit, że w Dąbiu SS-mani nie poddawali się do niewoli - bo czegoś takiego sam był świadkiem itd..
Jestem do dyspozycji.
Adam