Skocz do zawartości

byly STARE DOMY, teraz MALE ZLOMY :)


Rekomendowane odpowiedzi

tak zainspirowal mnie post bjara odnosnie szukania w starych chalupach, ze zapomnailem zupelnie o innym rodzaju szukania, a mianowicie o regularnym odwiedzaniu punktor skupu zlomu i metali kolorowych :)))

podzielcie sie swoimi znaleziskami ze zlomow,
moje jak narazie to:
- ok 8 helmow niemieckich, w tym jeden ze sladem kalki SS !!! lecz z dziura srednicy 15-20cm :)))
- 5 puszek od gasmasek, praktycznie kazda w towocie i po czyszczeniu 90% farby
- 2 stg44 stany zetakpowiem nienajlepsze :)))
- 6 mauserow tzw wegorze, lufa+komora, nawet nie ma co ich brac, ciagle leza
- 1 carcano dlugi, tez nie bylo poco brac
- 3 bagnety do mosina i 2 czeskie
- lusek 75, 45, 12,7 i 14,5 nie licze nawet
- kolega wyciagnal jeszcze pochwe do palasza pruskiego w stanie IDEALNYM z klinga wewnatrz, normalnie o malo nie plakal


i jeszcze cos, co mnie zainspirowalo do napsiania tego postu, to znalezisko ze wczoraj, takie oto dwa cuda jeszcze w blocie lezaly sobie pomiedzy sterta aluminiowych puszek gotowych do sprasowania!!!!

ja dochodzilem do siebie polowe wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie ze złomów - 2 koła do Sd.Kfz.250 ,kilka bagnetów (przeważnie S 84/98) ,ze 2 hełmy M-42 ,jakieś kb i kbk Mauser ,ale nie brałem. Pozatym właściciele skupów złomu sami odkładają dla siebie militaria i ciężko coś fajnego wyrwać. Aha jeszcze ze 2 czy 3 kanistry WH.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dołączę:
hełm radziecki, rozbrojony pocisk szrapnela(bomba?)- nie brałem, współczesne militaria,puszki do masek,pochłaniacze,lufa do czegoś dużego i niezidentyfikowanego-ktoś mi sprzątnął sprzed nosa
yasiooxx@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jednym moim ulubionym zlomie mam juz postawionych swoich ludzi, wola oni odkladac dopiero co przyniesione fanty dla mnie, niz dla szefa, ktory tez zbiera.

cenia mozliwosc zarobienia dodatkowego grosza, ponad usmiech kierownika :), nawet ten, odcisniety w betonie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełm m35 z resztkami kalkomani SS, nawet w farbie ale z 5 centymetrową dziurą, kilka kanistrów WH, sa dość popularne, chyba zacznę brać lepsze stany ;)), beczki WH 200 litrów, ale nie brałem, wodnik do mg z odbiorami reichswehry w kamuflażu, puchy po niemieckich gazmaskach (zawsze w smarze)i jedna krótka RSC, tez w smarze, skrzynka na magazynku do flaka 20 mm, długa pucha na jakieś ammo artyleryjskie, łuska stalowa od KwK40 w niezłym stanie, dziwna skrzynka z numerem lub datą 1938 i przylutowaną na wierzchu łódką od manlichera no i różne cywilne rzeczy np. maszyny do szycia, stare wagi o fikuśnych nóżkach, podkowy, sierpy, lampy naftowe itp.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie