Skocz do zawartości

film:Prawo i pięść-pytanie o plenery.


Gigant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na pewno nie"

Jesteś pewien ? skąd wiesz że że nie nakręcono żadnej sceny w Toruniu ? Bo góra ?

A zawsze w tym filmie widać góry ?

Tam przecież w przeważającej większości zdjęcia to plener miejski - równie dobrze w Toruniu albo innym mieście ze starówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wspomniał że niedawno w TV leciał ten film poprzedzony wspomnieniami twórców i aktorów. No i Holoubek, Gołas i Hofman oczywiście kłamali że był kręcony w Toruniu bo kolega Chudy21 twierdzi że a pewno nie"... good lord..
PZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajta chopy trochę czasu - obejrze filma i wam p[owiem Toruń to czy nie toruń. W toruniu wydaje mi sie to był tez kręcony Napoleon i Marysieńka (ta knajpa w podziemiach Z tyszkiewiczową) no o rejsie nie wspomnę a przed wojną to zapomniana melodia chyba i coś jeszcze o jakichś wioślarzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No, widziałem wczoraj na TVP Kultura. Przypomniałem go sobie po latach. Dobry filmik. W Kulturze też często odgrzewają stare dobre tematy. Przynajmniej wiem za co płacę abonament. Klimat osadnictwa na Zachodzie jest mi także znany z opowiećci mojej śp babki. Stąd lubię filmy o tych czasach. Szeryf w mundurze khaki z opaską MO też ma swój osobliwy urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Obejrzałem wczoraj film po latach i na 100% większa jego część została nakręcona w Toruniu - sceny uliczne - co do pejzaży to się nie wypowaiadam. Niesamowite jak można znane przecież miasto dla celów filmowych tak bardzo zmienić. Kino to potęga! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
  • 2 weeks later...
Większość scen to Toruń- rynek nowomiejski, podziemia ruin Zamku Krzyżackiego, ulica Ciasna, piwnice pod ratuszem, mury miejskie od strony Wisły i inne.
Nie wiem jak inni Toruniacy tego nie dostrzegają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, po 9 latach przyznaję się do błędu. :) Zresztą nawet na Nowym Rynku stoi teraz coś na kształt pomnika" upamiętniającego ten film (wózek ciągniony przez byłe więźniarki KL) i o jakichś tam godzinach puszczany jest fragment melodii z ballady filmowej. Poza Toruniem kręcone były tylko sceny z początku filmu (do momentu wjazdu do miasta) oraz scena końcowa. Wszystkie miejskie" sceny to Toruń, z tym że w takich ujęciach, w jakich niemożliwe jest naprawdę poruszanie się po Starówce (np. nie da się z Ciasnej wyjechać na Nowy Rynek, co bodajże w filmie było pokazane).

Swoją drogą starego kotleta odgrzaliście. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie