Skocz do zawartości

Mierzeja!!!!


tominml

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jasne.
W tym roku wyszło kilka ostów i blaszek - niby nic a cieszy...A znalazłem taką głowę łosia z aluminium (na czapkę) to ponoć nieformalny znak 272 dyw.W zasadzie to nie wiem czy Ruski jest u Was (to jakoś tak na granicy mazowieckiego i swietokrzyskiego);-))W każdym razie piekny las.Też pozdrawiam.P.S. dołków nie było i chyba nie ma - to kolejny przyczynek do nowopowstajacej dziedziny nauki kultura-geografia...:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema bjar_1 nie ma sprawy:
blaszki :
3* 5/A.R.342
1.Fahr.Schwdr.172
2.Gren.F.Ausb.Rgt.719
głowa łosia taka jak Twoja tylko aluminiowa.
Mam nadzieję, że ta wiedza do czegoś się przyda.
P.S. wiesz coś na temat tego łosia-dlaczego akurat łoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa łosia to poprostu herb / znak dywizji ,czemu akurat taki znak - nie mam pojęcia.
Info o blaszkach przyda się do ogólnego spisu - na naszej stronie o kotle" koło Ruskiego Brodu.
Czy ta blaszka z 1.Fahr.Schwdr.172 to samoróbka? Czy dałbyś radę zrobić zdjęcia tych nieśmiertelników?

Dzięki za bicia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że to herb wiedziałem - jest na stronie poświęconej ruskiemu w spisie dywizji pokreciłem tylko numerację ( starość nie radość)
Blaszka o którą pytasz jest nieco bardziej jajowata niz tradycyjny zeton i ma dziurki zamiast szparek ułatwiających odłamanie
skany czy zdjęcia bez problemu,ale to w piatek bo dziś jakoś mi sie nie chce, a jutro wykopki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he wielkie dzięki! Niczym nie jestem tak zainteresowany jak Ruskim Brodem w 1945 r. ,mam tam bardzo blisko i to dlatego. A poza tym to jak można było zapomnieć o takiej bitwie? Zresztą w ogóle tamtejsze lasy są bardzo ciekawe.
Jak możesz to zdjęcia podeślij mi na maila (bjarrsbcrew@poczta.onet.pl) coby Forum nie zapychać.

pozdro i jeszcze raz dzięki za pomoc!

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wracając do głównego wątku...
Na Mierzeje jeżdże dwa razy w roku na kilka dni...
Krążyłem wielokrotnie między Skowronkami, a Piaskami...
Krajoobraz na całym tym terenie jest księżycowy",pełno złomu zostawionego na wierzchu i doły co kawałek...
Jesienią w okolicach Przebrna jakiś idiota ułożył sobie 4 uzbrojone pociski moździerzowe w formie ogniska-namiocik,a piąty dyndał na sznurku zapalnikiem w dół nad resztą...
Straż leśna jak tylko zobaczy kogoś w lesie zaraz dostaje szału..., wiem z doświadczenia, bo raz się na nich wpakowałem i musiałem nieźle się napocić żeby mnie nie dorwali...,po tym jak usłyszałem z daleka stój h..." nie czarowałem się,że może sie dogadam...
Pisanie w tym wątku o tym,że warszawiacy są tacy i owacy to trochę śmieszne, bo wszędzie znajdzie się jakaś czarna owca, która zostawi po sobie porzadek jak na poligonie..,a strażnicy wątpie żeby zaczeli dochodzić jak kogoś dorwą, czy zasypywał doły, czy nie...
Efekt jest tylko taki,że chodząc tam z piszczałą trzeba mieć oczy naokoło głowy i wygodne buty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byliśmy dwa tygodnie temu na Mierzeii i jest coraz gorzej. Dołów przybywa. Ostatnio pojawili się ludzie robiący ziemianki 1:1 no i oczywiście wszystko pozostawiają rozkopane. Krajobraz księżycowy! Mniejsze dołki można po takich pozasypywać , ale te duże to z półtorej godziny roboty na każdy.Apelujemy , pozostawiajcie po sobie porzadek , bo się nam do d... dobiorą. Już nawet mniejsze spustoszenia robią bursztyniarze.
Pozdrawiam MTC ,a przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2006.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram! To już nie są dołki które można zasypać od ręki...Żeby te tereny przywrócić do normalnego stanu trzeba by chyba spychacza...
A swoją droga MTC gratuluje fantów! Strona na której je wystawiasz w galeriach jest super, tylko szkoda,że niektórzy pewnie po obejrzeniu tych galerii gdyby mogli pojechali by tam od razu koparką...,jak ktoś nie widział tego terenu na żywo to nawet nie jest sobie tego w stanie wyobrazić...
Pozdrawiam i równiez życzę powodzenia w 2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
...no tak,tak i potwierdziła się Barejowska zasada, że „każdy pijak to złodziej” a jak z w-wa to dolkow nie zakopuje...to idac tym tropem moglbym stwierdzic,ze bedac na terenach wojewodztwa swietokrzyskiego mieszkaja sami zlodzieje-kolekcjonerzy samochodowi..bo bedac na wykopkach dwukrotnie ktos pozbawil mnie anten w samochodzie..i nie chce mi sie wierzyc,ze to akurat ktos ze sluzb lesnych:)jest taki upierdliwy...Nad morzem to szyby wybijaja grzeczni a opony dziurawia kulturalni...Poza tym choc poszukuje skarbow:) juz pare latek tez jeszcze nie widzialem aby ktos np. z pomorza zakopywal dolki:) bo z nikim z tych rejonow poprostu nie kopalem, wiec nie wyglaszam teorii i nie bije piany...Wiosna tuz tuz ,wiec jak ktos chce zobaczyc unikat:) z w-wa zakopujacego po sobie dolki to zapraszam na wspolny wypad....
Brak kultury jest zauwazalny w wielu dziedzinach i przejawia go duza czesc naszego narodu, bez wzgledu na miejsce z ktorego pochodzą i czym sie zajmuja....
Okolice w-wa sa tez niezle rozkopane,...a w stolicy pracuje i studiuje duzo przyjezdych,pomijam juz tych od kilkunastu lat rezydujacych..tez sa wsrod nich poszukiwacze i do domu na wszystkie weekendy nie wyjezdzaja...znam kilka osob..nie kopalem z nimi a wiem,ze jezdza po okolicy...i moglbym wymyslac rozne teorie na temat skad sa i jaki zostawiaja po sobie las...Byloby to smieszne oskarzenia.Poza tym miejsce skad ktos pochodzi, nigdy nie bylo dla mnie powodem szufladkowania ludzi. Mialem watpliwa przyjemnosc spotac w lesie ludzi z ramowym wykrywaczem,to co zostawili pozostawie bez komentarza a ich samochod nie mial rejestracji na ,W,...Cham zawsze bedzie chamem i basta....
,Mierzeja, jest tlumnie odwiedzana i jak kazde ciekawe miejsce odwiedza je sporo zainteresowanych.Tych nowo kopiacych jak i dlugoletnich poszukiwaczy oraz tych ,wakacyjnych,.Zwalanie na mlodych poszukiwaczy tez jest nie fair....

a jak juz ktos lubi tropic brak kulury i z jakigo miasta pochodzi auto co ten ,brak, przywiozlo to kliknij na:
http://www.republika.pl/krzywish/numery.htm

i mozna nauczyc sie tez czegos nowego:)

a tak na marginesie:) ciekawe czy Tominml mial udany wyjazd na Mierzeje,choc juz troche czasu uplynelo moglby sie pochwalic.W koncu to jego post :)

Oby do wiosny ;)
Pozdr.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
witam odświeżę ten temat bo po niedzielnej wyprawie do lasu z kumplami ręce opadły a mianowicie było sobie miejsce z mnóstwem ziemianek i mieliśmy zamiar tam pokopać ale jakiś pajac nas ubiegł teren wygląda jak by co dopiero wojna się skończyła mało tego dookoła na walone różnych przedmiotów z ziemianek a ziemianki jak by co dopiero powstały jednym słowem pobojowisko .człowiek zakopuje po sobie dziury które kopie chce mieć po prostu czyste sumienie a kto inny ma to za przeproszeniem w dupie ,fakt jest taki że mało teraz jeździ leśników po lesie ale jak to zobaczą to szlak ich trafi .jutro zamieszczę fotke jednej ziemianki bo takiej to jeszcze nie widziałem rozrytej i z pewnością koledzy także podam tylko że ziemianka 6 m na 6 metrów i tak z metr w dół kopana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie