Skocz do zawartości
  • 0

8,8 cm - kto wie jaki model ?


Alkali

Pytanie

Witam Wszystkich,

Czy wśród szanownych Forumowiczów jest spec, który na podstawie tych zdjęć jest w stanie określić do jakiego modelu flaka 8,8 cm należał ten fragment lufy ??

Od razu zaznaczam, że nie znalazłem żadnych oznaczeń.

Alkali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Czy wśród szanownych Forumowiczów jest spec, który na podstawie tych zdjęć jest w stanie określić do jakiego modelu flaka 8,8 cm należał ten fragment lufy ??

Od razu zaznaczam, że nie znalazłem żadnych oznaczeń.

Alkali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesio za informację.

Spodziewałem się, że identyfikacja nie będzie sprawą łatwą. Z całego kanona zachował się jedynie ten krótki fragment lufy z komorą zamkową. Nie wiem nawet czy w tym przypadku była to armata przystosowana do trakcji motorowej czy stacjonarna. W każdym razie to na 100 % flak 8,8.

Alkali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw jak rozstaw, ale ogólne wymiary, nie wiem, na ile wiarygodne:
http://net.bialystok.pl/~hess/plot_cap_8,8_cm_flak_18.htm
http://net.bialystok.pl/~hess/plot_cap_8,8_cm_flak_36i37.htm

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tę stronkę, opisy są bardzo ciekawe. Tak się już wcześniej zastanawiałem czy szerokość = 5185 mm" to nie jest właśnie rozstaw óg". W sumie do niczego innego to nie pasuje.

Niezmiernie mnie też ciekawi jaka była odległość pomiędzy przeciwległymi śrubami mocującymi środkowej kolumny (czyli jej średnica na dole) - tego co na fotce.

Dzięki i pozdr, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc do 8,8 cm Flak L/56, czyli 18, 36 lub 37.
Jest to płaszcz i nasada zamkowa lufy z trzyczęściową rurą rdzeniową, wprowadzonej wraz z 8,8 cm Flakiem 36, z tym że była ona wymienna z wcześniejszymi lufami Flaka 18 - tym niemniej, statystycznie do problemu podchodząc, najpawdopodobniej był to 8,8 cm Flak 36 lub 37.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie