Skocz do zawartości

Radary Wurzburg na podwoziu sd ah 220


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam wiadomości, instrukcji. zdjęć  niemieckiego radaru Wurzburg na przyczepie Sd Ah 220. Wczoraj na innym forum otrzymałem zdjęcie takowego lecz jego jakość jest II wojenna. Już wiem, że były. Może coś wiecie. 6 dział flak 128 40 na przyczepach sd ah 220 służyło w jednej jednostce. Jakiej ? Pomocy Jacek

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia, dziękuję lecz chodzi o przyczepę 4 osiową a o to jest trudno. I radar ma być większy, wiem, że były w jednostkach wystrzeliwujących V 2. Dwa takie jak na zdjęciach i dwie 65. Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2024 o 17:45, jumbo napisał:

6 dział flak 128 40 na przyczepach sd ah 220 służyło w jednej jednostce. Jakiej ?

Przynajmniej w 1943 mobilne 12,8 cm Flak 40 były na stanie 1./Lehr.Vers.Abt. FAS, przejściowo w ramach 9. Flak Division.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

a możesz zamieścić to zdjęcie , które masz. To będzie wiadomo dokładnie o co chodzi , bo chyba nie chodzi o cały Wurzburg-Rise w całości na SdAh 220 , bo to trudno mi sobie wyobrazić w stanie złozonym. 

radar.jpg

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jumbo napisał:

Mówię o FuMG 65 Würzburg-Riese

Cały czas mówiłeś o Wuerzburgu. ;)

3 godziny temu, Cypis napisał:

bo chyba nie chodzi o cały Wurzburg-Rise w całości na SdAh 220 , bo to trudno mi sobie wyobrazić w stanie złozonym. 

Były na pociągach przeciwlotniczych, przewożone w częściach i składane na pozycji - pewnie podobnie by to wyglądało w transporcie kołowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie znane ale podstawa radaru jest chyba mobilna, brak kołnierza mocującego do podstawy, podstawa wygląda jak starsza siostra mobilnej wersji 128, widoczne siłowniki hydrauliczne do ustabilizowania na podłożu. W lewej dolnej ćwiartce widoczny jakiś pojazd, prawej zaś obwałowanie stanowiska.  Co o tym myślicie?

Zrzut ekranu 2024-05-09 200658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe. Antena paraboliczna jest od Wuerzburga-Riese, ale cała reszta jest już inna. Łoże dolne też nie przypomina tego od przewoźnego 12,8 cm Flaka 40 na Sd.Ah. 220 (wczesne przewoźne miały w ogóle łoża krzyżowe i jechały bez lufy na Sd.Ah. 203 - podobnie jak stacjonarne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie