Skocz do zawartości
  • 0

Przypinka z liśćmi dębu i żołędziem (?)


Wiking_667

Pytanie

Cześć !

Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi z określeniem czym są przedmioty ze zdjęć poniżej? Wszystkie trzy znalezione na pozycjach z okresu I WŚ. Pierwszy z lewej  (na pierwszym zdjęciu) jest sygnowany z tyłu oznaczeniem "DEP" i wygląda na jakąś przykręcaną ozdobę/odznakę (?) przedstawiającą liście dębu i żołędzia, ale nie znalazłem w sieci niczego podobnego. Blaszka po prawej jest ułamana, ale ma ładnie wyprofilowane zakończenie i jest opatrzona inicjałami wyglądającymi na litery F i G. Początkowo myślałem że to fragment jakiegoś elementu zastawy stołowej, ale wydaje się być na to trochę zbyt duże (wymiary 24 x 46 mm). Profilowana blacha mosiężna z trzema nitami ma wymiary 123 x 62 mm i nie posiada żadnych sygnatur. Wygląda na cały element czegoś, nie nosi śladów ukruszeń czy złamania, jest jedynie wykrzywiona.

Pozdrowienia !

IMG_20240328_091036.jpg

IMG_20240328_091058.jpg

IMG_20240328_101019.jpg

IMG_20240328_101027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję za zdjęcia - rzeczywiście są to bardzo podobne elementy. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, że mój detal posiada z tyłu małą wypustkę, która teoretycznie utrudniałaby swobodne obracanie się takiej zaślepki zamka. Co ciekawe na obwodzie wewnętrznego otworu także jest pojedyncze wgłębienie. Wygląda to trochę tak, jakby ten detal celowo przystosowany był do montowania go w jednej pozycji bez możliwości obracania. Być może jest to jednak wspomniany przez @Kee ornament meblowy.

IMG_20240330_053833.jpg

IMG_20240330_053803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta wypustka jest specjalnie, żeby weszła w otwór w pozycji "zamkniętej" i nie bujała się. Otwarcie umożliwiała sprężynka pod śrubą. Po to ten głęboki wpust na śrubkę.

Patent używany do teraz przy wielu "szybkozamykaczach".

Edytowane przez karpik
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie