Skocz do zawartości

Wykrywacz TX-850 - pomoc przy ustawieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem totalnie zielony a chciałbym choć w stopniu minimalnym potrafić ustawić wykrywacz metali. Historia jest dość krótka w moim przypadku :) Po ukąszeniu osy machając swoją niezgrabną ręką zgubiłem obrączkę... u siebie na podwórku... cóż próbowałem znaleźć kogoś kto pożyczyłby mi sprzęt ale nie wyszło  dlatego zakupiłem chinola żeby chociaż spróbować znaleźć zgubę. Jednak bez ustawień będzie piszczał i "prychał" na wszystko. Panowie ( i Panie jeśli są) błagam o pomoc. Szukałem na forum - nic, szukałem w necie o ustawieniach tego cuda... no cóż dla laika raczej ciężko to zrozumieć a dwa jest tego bardzo niewiele. starałem się znaleźć jakieś info dla początkujących - skutek raczej mierny.... A zakładam że tu trafię na ludzi, którzy zęby zjedli na temacie... Jeśli nie możecie pomóc bezpośrednio z ustawieniami i radami do tego "cudu techniki" to chociaż wskażcie miejsce gdzie szukać informacji. 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... Czy wykryje czy nie to temat drugoplanowy. Jeśli wgl. ma szukać to trzeba najpierw ustawić a tego dotyczy temat... Niestety tak jak zaznaczyłem jestem laikiem i dopiero startuje w temacie wykrywaczy/szukania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ No właśnie chodzi o to, żeby nie znalazło kapsla.

@dRoopED, myślę że tylko metody prób i błędów, nauka samodzielna. Załóż sobie "ogródek testowy" i naucz jak wykrywacz reaguje. Prostym rozwiązaniem byłoby skorzystać z pomocy doświadczonego użytkownika z własnym sprzetem. Może w okolicy działa formalne stowarzyszenie i ktoś od nich zechce pomóc? 

M.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, beaviso napisał:

^^^ No właśnie chodzi o to, żeby nie znalazło kapsla.

@dRoopED, myślę że tylko metody prób i błędów, nauka samodzielna. Załóż sobie "ogródek testowy" i naucz jak wykrywacz reaguje. Prostym rozwiązaniem byłoby skorzystać z pomocy doświadczonego użytkownika z własnym sprzetem. Może w okolicy działa formalne stowarzyszenie i ktoś od nich zechce pomóc? 

M.

No musze poszperać. A przy okazji jeśli już mam "sprzęt" to może faktycznie spróbuję metodą prób i błędów. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo tego kol.Prymek zanim miał starcie z kilkoma pochlastami z yutuba na kilku swoich filmikach pracował na tym sprzęcie i całkiem go sobie chwalił.Fimy usuną a były naprawdę pomocne zresztą nie tylko o tym sprzęcie.Dosiegło go bagno naszych chadnlarzy celebrytów.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, toska napisał:

 

1 hour ago, toska napisał:

Malo tego kol.Prymek zanim miał starcie z kilkoma pochlastami z yutuba na kilku swoich filmikach pracował na tym sprzęcie i całkiem go sobie chwalił.Fimy usuną a były naprawdę pomocne zresztą nie tylko o tym sprzęcie.Dosiegło go bagno naszych chadnlarzy celebrytów.

 

Dzięki - uśpię dzieciaki i będę studiował lekturę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, toska napisał:

Widać kupił partię tego na handel, więc zachwalał. Jak sprzedał co miał to odszczekał. 

Też jako pierwszy wykrywacz kupiłem chińczyka (miał piękną stronę internetową i opinie na niej- było pamiętam napisane dokładnie to co i o tym- zasięg 2,5m😅)i sprzedałem po pierwszym wyjściu( z zyskiem). Ale... To było prawie 20 lat temu... 

Ten mój też był z serii MD. 🤣

Kopia kanarka. I będzie tak samo dobry? To szmelc.

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 
477,59zł  30%OFF | MD-6250 MD-6350 MD-6450 TX 850 TC 600 podziemny wykrywacz metali profesjonalny poszukiwacz złota
https://a.aliexpress.com/_EJjIFOH

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Widać kupił partię tego na handel, więc zachwalał. Jak sprzedał co miał to odszczekał. 

Też jako pierwszy wykrywacz kupiłem chińczyka (miał piękną stronę internetową i opinie na niej- było pamiętam napisane dokładnie to co i o tym- zasięg 2,5m😅)i sprzedałem po pierwszym wyjściu( z zyskiem). Ale... To było prawie 20 lat temu... 

Trochę znam kol.Prymka i nie jest tak jak piszesz.

Mam ten patyk i używam powiem tak szuka i znajduje jedyne co trochę leży to wykonanie np.po trzech latach uwaliły sie uszy od cewki i oblazła farba na wysiegnikau.

Produkcja jak to od majfrendów może odbiegać w poszczególnych seriach i być różna ja sam sprowadzałem i mi się trafiła sztuka oki.

Można sobie obejrzeć testy i manual na kanale top-digin testy prowadził też niejaki EL-NINIO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, karpik napisał:

Widać kupił partię tego na handel, więc zachwalał. Jak sprzedał co miał to odszczekał. 

Też jako pierwszy wykrywacz kupiłem chińczyka (miał piękną stronę internetową i opinie na niej- było pamiętam napisane dokładnie to co i o tym- zasięg 2,5m😅)i sprzedałem po pierwszym wyjściu( z zyskiem). Ale... To było prawie 20 lat temu... 

Ten mój też był z serii MD. 🤣

Kopia kanarka. I będzie tak samo dobry? To szmelc.

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 
477,59zł  30%OFF | MD-6250 MD-6350 MD-6450 TX 850 TC 600 podziemny wykrywacz metali profesjonalny poszukiwacz złota
https://a.aliexpress.com/_EJjIFOH

Karpik widzę, że zagiąłeś się strasznie na sprzęt że bubel itp. Podkreślę jeszcze raz. Średnio obchodzi mnie opinia o samym sprzęcie gdyż o nią nie prosiłem a prosiłem o pomoc w dostrojeniu/ ustawieniach o ile ktoś ma wiedzę na ten temat.  Jeśli jej nie masz to nie widzę sensu komentowania. Nie interesował mnie zakup wykrywacza za Bóg wie ile bo nie chodzę po lasach, polach, plażach itp. ( biorąc obecne przepisy prawa ZAPEWNE nigdy nie będę tego robił) a potrzebuję tego tylko w jednym, celu - post nr. 1. I de facto przedmiot nie będzie zakopany 2,5m pod ziemią... ba nie wiem czy będzie zakopany nawet 5 cm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dRoopED napisał:

Karpik widzę, że zagiąłeś się strasznie na sprzęt że bubel itp. Podkreślę jeszcze raz. Średnio obchodzi mnie opinia o samym sprzęcie gdyż o nią nie prosiłem a prosiłem o pomoc w dostrojeniu/ ustawieniach o ile ktoś ma wiedzę na ten temat.  Jeśli jej nie masz to nie widzę sensu komentowania. Nie interesował mnie zakup wykrywacza za Bóg wie ile bo nie chodzę po lasach, polach, plażach itp. ( biorąc obecne przepisy prawa ZAPEWNE nigdy nie będę tego robił) a potrzebuję tego tylko w jednym, celu - post nr. 1. I de facto przedmiot nie będzie zakopany 2,5m pod ziemią... ba nie wiem czy będzie zakopany nawet 5 cm... 

Już się nie odzywam, choć wiem swoje...

Przed zakupem trzeba było pytać. W tej cenie można używanego Ace 150 kupić,a to żyleta na złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nieee u mnie wykrywacze są jak żona dożywotnio nie sprzedawałem nie sprzedaję i nie będę sprzedawał.

Karp poświęcić chwilę czasu i pogłemb temat tego wykrywacza .... proszę...uwierz mi warto.

Edytowane przez toska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie