Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:



Nie, wcale nie OT, ale porównanie, między wojną na Ukrainie a wojną w Strefie Gazy/Izraelu... Jesteś rezerwistą IDF, jak prawie każdy Izraelczyk, to nie podwijasz ogona pod siebie, ale walczysz...

 

No ciekawe jakie, Ci co nie podwijają ogona, mieliby podejście po 1,5 roku wojny z "2 armią świata" (aby była jasność-nie pochwalam uchylania się od obowiązku obrony własnego kraju). Pamiętam wielu Ukraińców, którzy wracali do swojego kraju aby go bronić. Zapewne wielu z nich zginęło. Izrael walczy (może to zbyt wielkie słowo) z..... no cóż, wystarczy spojrzeć na doniesienia medialne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel....

"No ciekawe jakie...."

Czekałem i się doczekałem :-) Wiedziałem, że ktoś przywoła wracających na Ukrainę chłopaków i mężczyzn- sam w 02/03.2022 przekazywałem im posiadane przeze mnie wyposażenie... I prowadziłem zbiórki dla cywili, którzy z jedną reklamówką lądowali w naszym raju nad Wisłą.

A teraz pomyśl, jak ich w sumie mało było, gdy się porówna do gromad kurierów, przewozów, itp, itd...

Przy czym, IDF poradzi sobie bez N rezerwistów, czego nie można, co coraz bardziej widać, o Ukrainie.


Pominę, że to jest jeden* powodów, dla których staram się i próbuję zrozumieć środowiska czy osoby niechętne pomocy Ukrainie.


* z nielicznych... dla jasności...

 

PS Przez litość dla Ukraińców pominę, że może podmiot liryczny może został zabity przez MW dostarczone z Ukrainy, a inni aktorzy Faudy może się chronią przed ostrzałem z broni, która... z Ukrainy się Palestyńczykom trafiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie