Skocz do zawartości
  • 0

Czołg T-70 / T-70M


Cypis

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć , a czy ktoś z was ma dobre zdjęcie góry wieży ? Lub dobry plan wieży T-70 ( nie taki z książeczek militaria itp.) .Może pamiętacie czy w jakimś numerze Modelarza lub Modelist-konstruktor był taki plan (Plany Modelarskie nr 38 odpadają , plan jest błedny)

Napisano
4 minutes ago, Cypis napisał:

Tak coś takiego , tylko to co zamieściłeś to chyba jakiś projekt . Wieża T-70 była kanciasta

A bo podpisali, że to od t-60 co poszło na gaz-70

Этот же танк сбоку - Т-70: подросший малыш | Warspot.ru

Napisano

Problem jest taki , że na jednych planach sylwetkowych wieża jest symetryczna (plan 1) , na innych jest niesymetryczna (plan 2). Widać to po górnej płycie wieży . Zdjęcia pokazują raczej , że to była wieża niesymetryczna

T-70 02.gif

T-70 03.jpg

Napisano

to pierwsze zdjęcie z boku ma 4 rolki podtrzymujące (GAZ-70) - jakaś hybryda z t-60, zaś na wagonie jeśli dobrze widzę już 3 jak klasyczny T-70

Napisano

Pierwsze zdjęcie to prototyp GAZ-70, drugie to seryjny T-70 z wieżą odlewaną. Ponieważ wieża odlewana była bardzo ciasna dla załogi , a nie było mocy przerobowych by wykonać nową formę odlewniczą dla większej wieży , to postanowiono , że produkcję zaczną z wieżami spawanymi . Wież odlewanych wykonano prawdopodobnie mniej niż 100 i tylko tyle maksymalnie było T-70 z wieżą odlewaną . Np. w zakładzie 178 w marcu 1942 odlano 9 wież i odnowiono 5 (pewnie z poprzednich odlewów) , w kwietniu 8 , w maju 4 , w lipcu 15 ....

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie