Skocz do zawartości

Łuski art.-czyścić czy nie czyścić oto jest pytanie


Julekcezar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu chodzi mi po głowie powyższy dylemat. Oczywiście najlepiej kupić sobie każdy model jeszcze ciepły od ręki Niemca który ją trzymał, ale nie zawsze tak się da z różnych przyczyn. Problemem jest tutaj fakt wyżartego cynku ze stopu. Puki łuska jest zielona nic nie widać, tylko zielona to tak się powiedzmy średnio prezentuje. Patynę można usunąć szmatką i duraglitem bez żadnej szkody dla metalu tylko co się stało to się nie odstanie i cynku do stopu nie da się włożyć. W efekcie są łaciate. Z racji że ja osobiście kwasu do mosiądzu nie tykam to łaty są koloru brązowawego a nie różowego więc tragicznie to nie wygląda, ale świetnie też nie. Jak wy się zapatrujecie na zagadnienie czyszczenia łusek z "nieprzyjaznego" środowiska? Zostawić zielone, czy usuwać patynę?

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak wygląda po oczyszczeniu. Stan był niezły, jest złota a nie miedziana bo cynku nie wyjadło zbytnio, trochę drobnych plam jedynie. Łuska do 57mm zis 2. Myślę, że polerka by usunęła te plamy ale nie mam zamiaru usuwać oryginalnego metalu i żeby łuska się strasznie świeciła. Została tylko wyczyszczona z syfu, wygląd powierzchni jest mniej więcej taki jakby był gdyby od wojny stała u kogoś w domu. Co uważasz? Zostawiać totalnie zielone w patynie czy takie? Ja tą chyba zostawię na kilka miesięcy bez konserwacji żeby trochę ściemniała, a potem pokryję paraloidem. Trochę za bardzo się moim zdaniem świeci.

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziwny jestem, że lubię zielone :D Czas to czyścić delikatnie mam, możliwości też, tylko jakoś tak mi się nie podobają :/ Btw, chętnie się tej pozbędę w zamian za zieloną identyczną do zisa 2.

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie