Antek 22 Napisano 9 Maj 2023 Napisano 9 Maj 2023 Schudrich: e. niemożliwa ze względów religijnych. Rabin Gdańska: szczątki zmarłych powinny być przeniesione na kirkut żeby tam oczekiwać na czas ostateczny. 1
Czlowieksniegu Napisano 10 Lipiec 2023 Napisano 10 Lipiec 2023 Kolejna rocznica- 10 lipca 1941 roku mieszkańcy Jedwabnem spalili swoich żydowskich sąsiadów w stodole.
Czlowieksniegu Napisano 10 Lipiec 2023 Napisano 10 Lipiec 2023 Spirit.. "Taka jest, do dziś, obowiązująca wykładnia ...rzekome związki całej wspólnoty żydowskiej z komunistami... Panie Moderatorze.." Nie do końca rozumiem, co wg Ciebie oznacza "obowiązująca wykładnia ...rzekome związki całej wspólnoty żydowskiej z komunistami."... serio. Tym bardziej, że z resztkami pomnika Lenina, na czele "pochodu", szli rabin i rzezak, którym można i coś zarzucić, ale na 101 % nie to, że byli komunistami...
Czlowieksniegu Napisano 10 Lipiec 2023 Napisano 10 Lipiec 2023 Spirit- ale, że to jest merytoryczna odpowiedź? Serio pytam... Czy jak pisał pewien od lat, niestety, nieobecny Użytkownik 41pp- "Piszesz, co wiesz, ale czy wiesz co piszesz?"
Czlowieksniegu Napisano 11 Lipiec 2023 Napisano 11 Lipiec 2023 Spirit... Nie ma tam i u Ciebie także, odpowiedzi na moje pytanie: "Tym bardziej, że z resztkami pomnika Lenina, na czele "pochodu", szli rabin i rzezak, którym można i coś zarzucić, ale na 101 % nie to, że byli komunistami... " Dwa- rozumiem, że te -set Żydów z Jedwabnego, na przykład Jedwabnego, w tym kobiety, dzieci, osoby starsze, wszyscy byli żarliwymi (?) komunistami i czynnie z Rosjanami współpracowali? Trzy- Goebels byłby dumny z tak szerokiego stosowania określenia "żydokomuna"... Cztery- wg oficjalnych i dostępnych informacji, jednym z głównych współpracowników NKWD był Aleksander Wiśniewski. To on umożliwił rozbicie początków polskiego podziemia i za to został, wraz z bratem, po Czerwcu '41 zabity przez ocalałych antysowieckich partyzantów.... PS Jest też jeszcze jeden problem- prawdziwemu, religijnemu Żydowi nigdy do głowy nie przyszła by współpraca z komunistami, z kilku podstawowych powodów. Ale jak rozumiem Twoje "tłumaczenie" i rabin, i rzezak, i kilkuset Żydów i żydów z Jedwabnego byli komunistami i/lub z nimi współpracowali. A mieszkańcy okolicznych wsi, którzy wcześniej byli np w Radziłowie ( 7.07.1941 ), a 10 lipca 1941 przyjechali wozami*, to sami prawilni antykomuniści... * dla transportu i rabunku...
Czlowieksniegu Napisano 12 Czerwiec Napisano 12 Czerwiec Ze specjalnym zaproszeniem od.... Sumlińskiego.
Czlowieksniegu Napisano 13 Czerwiec Napisano 13 Czerwiec 10 godzin temu, bjar_1 napisał: To on z tymi Wspólnie jakiś happening w Jedwabne organizują. Scenariusza i myśli przewodniej się domyślasz zapewne.
bjar_1 Napisano 13 Czerwiec Autor Napisano 13 Czerwiec Ta, jeszcze zimą widziałem zapowiedź i wezwanie do mobilizacji powszechnej.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się