Skocz do zawartości

Pieczęć


Mer7

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Tyr napisał:

Herb tępa podkowa litery w gotyku raczej maniera z 18 - 19 wiek. Szlachecka korona rangowa pięciopałkowa. Szable mogą świadczyć o wojskowym zawodzie posiadacza.  

Tyr. Nie Tępa Podkowa. W tarczy herbowej podkowa, krzyż i szable. Nie można sobie wyciągnąć z tarczy elementu tylko po to żeby do id. się zgadzało a do innego atrybutu z tarczy wymyślać osobne historie?. Czasem minimalne różnicę w budowie herbu oznaczają, że rodziny nie mają ze sobą nic wspólnego, a tu takie salto wykonałeś ?.

Ps. Tynktura mówi, że tło tarczy jest czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak nie masz bladego pojęcia to siedź cicho.

Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby szukać tego herbu.

Zainteresowany nawet pożądanych zdjęć nie wrzucił, nie mówiąc o napisaniu czegokolwiek o pochodzeniu tłoka. Jaki sens mojego szukania jeżeli może np. jego kolega kupił to na targu we Francji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

A ty jak nie masz bladego pojęcia to siedź cicho.

Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby szukać tego herbu.

Zainteresowany nawet pożądanych zdjęć nie wrzucił, nie mówiąc o napisaniu czegokolwiek o pochodzeniu tłoka. Jaki sens mojego szukania jeżeli może np. jego kolega kupił to na targu we Francji?

Racja, takie wylizane tłoczki można kupić na różnego rodzaju targach/aukcjach, i często nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. 

P. S. Są na tym forum przypadki, którym nie idzie nic przetłumaczyć, bo uważają się za alfę i omegę w każdej dziedzinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie