Jump to content
  • 0

Skorupa szrapnela, propagandowa lub inna - duża.

Question

Witam kolegów. Znalazłem na złomie taki oto " cylinder ". Jest to może coś wojenno - wojskowe czy jakiś element czegoś zwykłego. Nie miałem miarki ,ale tak na oko to średnica około 15 cm, a wysokość z 30 - 35 cm. Grubość ścian około 0,5 - 1 cm. Wewnątrz pusta przestrzeń. Krążek z otworem pod gwintem chyba wkręcany był albo wspawany, ale nie jestem pewien. Wyszczerbienia na krawędzi górnej wtórne raczej. W gwincie cztery na przeciw siebie leżące " nity ", nie wiem czy oryginalne czy wtórne. W dolnej części na zewnątrz na około wycięcie jakby po pierścieniu wiodącym, ale może mnie wyobraźnia ponosi tylko. Całość przypomina skorupę jakiegoś nietypowego pocisku. Spotkaliście się z takim czymś?

DSC02819.JPG

DSC02820.JPG

DSC02821.JPG

DSC02822.JPG

DSC02823.JPG

DSC02824.JPG

DSC02825.JPG

Edited by Autsajder68

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

przez ten otwór coś widać? Trochę dziwny to przedmiot, za grube ścianki na szrapnel, prędzej jakiś kumulak, są piny do blokady gwintu,  w szrapnelach ich chyba nie było, miejsce na pierścień też dziwne (za płytkie i brak takich nacięć) . 

Podobny odrobinę do kumulacyjnej 15cm od shf 18, choć to raczej nie to 

https://www.inert-ordnance.com/index.php/2019/10/10/german-15cm-gr-39-hl-a-heat-projectile-from-sig33-gun/

Edited by predi888