Skocz do zawartości
  • 0

Resztki po magazynku


Napoleon North

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może chociaż narysuj lub opisz jak owy magazynek wyglądał. Jakiś zbliżony kształt. Będzie to zapewne łatwiejsze w identyfikacji. To po pierwsze. Po drucie-wyczyść łuskę i zrób zdjęcie od spodu, to też zapewne zawęzi krąg poszukiwanego przez Ciebie magazynka. A już po trzecie-w magazynkach nie trzymano łusek. Jedynym zbliżonym kształtem do łuski (jeśli nie ona sama czymś wypełniona) jaki jest mi znajomy znajdował się w magazynkach do radzieckich ręcznych karabinach maszynowych DP 28. Tutaj masz jak wyglądało

https://www.google.com/search?q=magazynek+dp+28&tbm=isch&ved=2ahUKEwjhi4-ol9HqAhUIuyoKHQ5xDeAQ2-cCegQIABAA&oq=magazynek+dp+28&gs_lcp=CgNpbWcQAzICCAA6BggAEAcQHjoICAAQCBAHEB5Qx0lY-Vdgy1xoAHAAeACAAaQBiAH1CZIBBDAuMTCYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZw&sclient=img&ei=ufgPX6HLO4j2qgGO4rWADg&bih=625&biw=1366#imgrc=l1TTRVNkAF8WKM

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to był magazynek, to zapewne w nim był cały nabój, który z z czasem skorodował, a pocisk odpadł. Spotkałem się z tym niedawno, gdy natrafiłem na około 20 szt amunicji do Mosina- gdy naboje leżały w ziemi, to były całe, ale przy próbie wyjęcia, pociski odpadały same. Niby łuska była "zdrowa", jednak na górze nie trzymała jak należy pocisku, który pod własnym ciężarem odpadał. Gdyby ktoś pytał, to znalezioną przeze mnie amunicję zakopałem, aby nikogo nie korciła z nią zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie