Skocz do zawartości
  • 0

Pika, spisa


Marczak25

Pytanie

Witam,

Dla mnie dość zagadkowe przedmioty do identyfikacji. Pierwszy fant przypomina pikę a drugi niestety przepadł dziesiątki lat temu. Zarys przedmiotu, z pamięci namalowany w paincie. Może akurat znajdzie się osoba, która pomoże. 

IMG_20200509_181048_BURST1-min.jpg

IMG_20200509_181218_BURST1-min.jpg

IMG_20200509_181117_BURST5-min.jpg

IMG_20200509_181157_BURST8-min.jpg

IMG_20200509_181146_BURST5-min.jpg

IMG_20200509_181005_BURST1-min.jpg

IMG_20200509_181103_BURST1-min.jpg

pika2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary w załączniku + waga 330g, grubość 2/2,5 cm

Narzędzie leśnicze? Ciekawy trop a tym bardziej, że w tym miejscu stało niegdyś nadleśnictwo. Poprzedni właściciel był kolekcjonerem broni ( palnej i białej ). Widzisz, oprócz tego fanciora była jeszcze jedna sztuka i w żaden możliwy sposób nie przypominała narzędzia rolniczego.

 

23121312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

" bubel do szlachtowania dziczyzny. "

Bez poprzeczki? Nie sądzę...

Być może tam gdzie jest otwór na wylot zamiast jakiejś śruby, był po prostu nabity długi pin wystający z obu stron? 

 

Tak mi przyszło jeszcze do głowy że to może głowica od chorągwi, jakaś wiejska samoróbka np do pogrzebowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 12:49, Kee napisał:

Być może tam gdzie jest otwór na wylot zamiast jakiejś śruby, był po prostu nabity długi pin wystający z obu stron? 

 

Tak mi przyszło jeszcze do głowy że to może głowica od chorągwi, jakaś wiejska samoróbka np do pogrzebowej. 

Nie doceniasz wiejskich kowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to jakieś stare narzędzie ogrodowe/rolnicze lub używane przez leśników. 

To było bardzo solidnie osadzone na trzonku, ktoś nie żałował siły żeby się go pozbyć. 

Jest też dosyć ładnie więc może jakaś część ozdobna plotu/palisady. Jednak tym tropem osobiście bym nie szedł. 

Wymiary i waga by tu pomogły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie